Jasná záležitosť

pridané: 22.10.2017

V rámci 14.kola zavítali do „Kôlničky“ hráči nováčika z Detvy.

Po zápase vypukli veľké oslavy, nakoľko domáci hráči jasne, rozdielom triedy, vyhrali nad mužstvom z pod Poľany.

Aj keď prvú vážnejšiu šancu mali hosťujúci hráči, keď po chybe domácej obrany pri rozohrávke v obrannej tretine sa puk odrazu dostal na hokejku osamoteného hráča Detvy pred Košarišťanom, ako prvý udrel Liptovský Mikuláš. Úvodné vylúčenie zápasu v 6.minúte dokázali naši chlapci expresne rýchlo pretaviť na gól. Uram našiel spoza bránky krásnou nahrávkou Spilara a ten dokázal pretlačiť puk do Nagyovej bránky. V 13.minúte sme už viedli dvojgólovým rozdielom. Langhammerova formácia zatlačila hostí do defenzívy v ich pásme a Spilar si počkal na najvhodnejšiu príležitosť kedy poslal puk od ľavého mantinelu krížom na druhú stranu Števuliakovi a ten nemal problém poslať puk do odkrytej svätyne hostí. Séria vylúčení do konca prvej dvadsaťminútovky už viac gólov nepriniesla a tak sme mohli po úvodnej tretine vidieť na svetelnej tabuli skóre 2:0 pre domáce mužstvo.

Druhá tretina moc vzruchu nepriniesla a hra bola dosť rozháraná. Domáci nedokázali v 27.minúte využiť početnú výhodu pri vylúčení Martina Chovana za nešportové správanie a tak sme si museli na to najpodstatnejšie počkať až do záverečnej minúty prostrednej tretiny. Najkrajšia akcia celého zápasu. Sukeľova formácia s Uramom a Kriškom excelentne rozobrala brániacich hráčov hostí v útočnom pásme a Kriška mohol poslať puk do prázdnej bránky. Tento moment si vyslúžil veľký aplauz na tribúnach a domáce publikum tak mohlo byť po štyridsiatich minútach s priebehom stretnutia spokojné.

A to na začiatku záverečnej tretiny namlsala domáce publikom ešte viac dvojica Matúš Sukeľ a Branňo Rapáč, ktorí v priebehu dvoch minút navýšili skóre na rozdiel piatich gólov. Matúš Sukeľ zakončil svoje sólo od vlastnej modrej čiary pomedzi betóny Nagyho. Branislav Rapáč pre zmenu vkorčuľoval do pásma, veľa nevymýšľal a strelou švihom spoza obrancu trafil nechytateľne do siete. Po tomto góle sa dal Nagy vystriedať a jeho miesto zaujal Larose. Až potom sa dostali k slovu aj hostia. Ščurko dorazil Milého strelu do siete a zaznamenal prvý gól hostí v zápase až za rozhodnutého stavu. Potom opäť prišiel gólový úder „EŠKY“. Uram v presilovej hre vykorčuľoval spoza bránky, pripravil si puk ideálne na strelu a spomedzi kruhov trafil pod hornú žrďku a opäť prinavrátil domácim vedenie o päť gólov. Od 55.minúty dostali hostia dvakrát možnosť zahrať si presilovku o dvoch hráčov, ani táto činnosť ale nepriniesla ovocie. Gól sa im podarilo streliť až v 59.minúte, keď už hrali presilovku iba o jedného hráča. Novák minútu a pol do konca stanovil konečné skóre na 6:2 a domáci diváci mohli oslavovať po záverečnej siréne víťazstvo a tri body do extraligovej tabuľky.

„EŠKA“ sa najbližšie predstaví opäť na domácom ľade v „Kolničke“. V piatok 27.októbra tradične o 17:00 sa predstavia Liptáci proti hráčom z Nitry.

Jedine HK 32!!!

13.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Detva                6:2 (2:0,1:0,3:2)

Góly: 6. Spilar (Uram, Kriška) PP, 13. Števuliak (Spilar, Luža), 40. Kriška (Uram, M. Sukeľ), 41. M. Sukeľ (Kriška), 42. Rapáč (Paukovček), 54. Uram (Tabaček) PP – 43. Ščurko (Videlka, Milý), 59. Novák (Tibenský, Murček) PP

Presilovky: 2:1

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádadi, Suchý, Devečka, Moravčík, Tabaček, Pacalaj – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Ru. Huna, Paukovček, Rapáč – Števuliak, Langhammer, Spilar – J. Sukeľ, Piatka, Laco

HC 07 Orin Detva: Nagy (42.Larose) – Kuklev, Gachulinec, Macejko, Mar. Chovan, Jendroľ, Šimon, Fekiač, Surový – Videlka, Ščurko, Milý – Tibenský, Murček, Novák – Halás, Gašpar, Žilka – Abramov, Mat. Chovan, Ondris

Rozhodca: Orolin, Müllner – Stanzel, Gegáň