Oceliari padli!

pridané: 13.10.2017

Zmeny v zostave zabrali a naši chlapci konečne dokázali pred domácimi fanúšikmi nastrieľať  viac ako dva góly. Chlapci z fanklubu Partizáni si zakričali gól spolu s celým zimákom až päťkrát.

Prvá tretina mala dobré tempo a hlavne domáci sršali v prvej polovici tretiny aktivitou. V druhej minúte spálil obrovskú šancu na otvárací gól domáci Laco, keď po chybnej rozohrávke obrancu sa ocitol osamotený pred  Habalom, puk však minul tri žrde. V podobnej pozícii sa za pár minút ocitol aj Paukovček, no ani on nedokázal prestreliť brankára  hostí. Hostia mali obrovskú šancu streliť úvodný gól v presilovke o dvoch hráčov, ktorá trvala vyše dve a pol minúty. Domáci obetavo bránili a dokázali odolať. Hostia ale predsa otvorili skóre zápasu. V 19.minúte vystrelil starší z bratskej dvojice Bačovcov v zápase od modrej čiary, ktorý sa poodrážal až ku Pacanovi, a ten otvoril skóre zápasu do odkrytej bránky. Nešťastne sme po prvej siréne prehrávali.

Druhá tretina, to už bolo iné kafé. Martin Bača si pripísal druhý bod v zápase, keď v 22.minúte tvrdou strelou od modrej čiary prestrelil všetko pred sebou. Potom už ale prebrali iniciatívu a aktivitu domáci hráči. Aj oni si dokázali vypýtať presilovku o dvoch hráčov a tá zmenila scenár celého zápasu. Uram sa ako prvý z domácich hráčov dokázal presadiť a znížil. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča dokázal Langhammer tečovať Kriškovu strelu a razom bolo vyrovnané. Dokonalý obrat prišiel o minútu nato. Devečka vyslal tvrdú strelu od modrej a Habal kapituloval po tretíkrát. Domáci sa viezli na pozitívnej vlne, hnaní vynikajúcim publikom, ale gól už nepridali. Po druhej siréne viedla domáca „EŠKA“ najtesnejším rozdielom.

Pozitívny duch sa preniesol aj do tretej tretiny a diváci boli vo vytržení. V 42.minúte Uram dokázal doraziť odrazený puk do siete a gólový rozdiel bol dvojgólový. Piaty gól pridal v 43.minúte po tom ako si sám vybojoval puk pred bránou Laco a strelou pomedzi nohy z pravej strany navýšil skóre. Hostia boli z toho značne rozhodení, ku cti im ale slúži, že nezložili zbrane a bojovali až do konca. Snaha sa im vyplatila v 52.minúte, keď na rozdiel dvoch gólov znížil Jenčík. V závere zápasu už ale domáci nepustili hostí do tlaku či power play a pripísali si po peknom kolektívnom výkone tri body do tabuľky.

„EŠKA“ sa predstaví v nedeľu opäť na domácom ľade proti Novým Zámkom. Úvodné buly sa hodí o 15:00.

11.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice                 5:3 (0:1,3:1,2:1)

Góly: 29. Uram (M. Sukeľ, Košarišťan), 29. Langhammer (Kriška, Suchý), 30. Devečka (Uram, Nádašdi), 42. Uram (Kriška, M. Sukeľ), 43. Laco resp. 19. Pacan (Koyš, Mar. Bača), 22. Mar. Bača (Kessel, Koyš), 52. Jenčík (Suja, Boltun)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Suchý, Kuráli, Mat. Bača, Nádašdi, Pacalaj, Tabaček, Moravčík, Devečka – Števuliak, Paukovček, Rapáč – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Piatka, Langhammer, Spilar – Laco, Lištiak, J. Sukeľ

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Pulli, Čížek, Kessel, Mar. Bača, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka, Hričina – Koyš, Pacan, Nagy – Boltun, Suja, Jenčík – Klíma, Vrábeľ, Šoltés

Rozhodcovia: Lokšík, Müllner – Orolin, Stanzel