Začiatok druhej šestiny súťaže doma proti Dukle Trenčín

pridané: 07.10.2017

Branislav Rapáč: "Potrebujeme zbierať body. Máme teraz šnúru domácich zápasov a musíme spraviť všetko preto, aby sme nazbierali čo najviac bodov. Extraliga je tento rok vyrovnaná, treba vyhrávať doma, nemôžme púšťať body. Ideme sa pripraviť, oddýchnuť a ideme vyhrať."

Skončila sa prvá šestina Tipsport ligy. Ďalšia sa začne zápasmi tak, ako v prvom kole aktuálneho ročníka, ale súperi si vymenia domáce prostredie.

My sme na úvodný zápas Tipsport ligy vycestovali do Trenčína, kde sme podľahli hokejistom Dukly 4:1. Do 17. minúty sme držali s domácimi vyrovnané skóre 1:1, keď na úvodný gól Bezúcha v presilovej hre sme odpovedali takisto vo výhode o jedného hráča. Skóroval Rapáč. Dovtedy sme hrali s trenčanmi vyrovnanú partiu. O chvíľu Olvecký opäť v presilovke a o necelú minútu Varga, navýšili náskok o dva góly. Našim hokejistom sa v ďalšom priebehu nepodarilo skórovať. To sa podarilo už len domácemu Hlinkovi a tak sme odchádzali spod hradu Matúša Čáka s prázdnymi rukami.

Uplynulá sezóna HK Dukla Trenčín

Hokejisti Dukly Trenčín až do záverečného kola základnej časti minuloročnej sezóny bojovali o účasť vo vyraďovacích bojoch. Prišli o ňu v poslednom zápase, keď potrebovali doma zvíťaziť nad N.Zámkami v riadnom hracom čase. Zápas síce vyhrali, ale až po predĺžení 2:1 a tým práve svojho súpera poslali do play of. Trenčania spolu s našimi hokejistami boli odsúdení na boje o udržanie sa v najvyššej súťaži. Aj v zápasoch o Tipsport ligovú príslušnosť držali fanúšikov v napätí do posledného kola. V ňom zdolali Detvu 4:0 a zaistili si účasť v najvyššej súťaži aj pre nasledujúcu sezónu.

Vzájomné zápasy v sezóne 2016-17 základná časť

HK DUKLA Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš    6:1   (3:1, 2:0, 1:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK DUKLA Trenčín    4:2   (0:0, 2:2, 2:0)

HK DUKLA Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš    0:3   (0:2, 0:0, 0:1)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK DUKLA Trenčín    8:3   (3:1, 3:1, 2:1)

HK DUKLA Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš    2:1   (0:0, 2:1, 0:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK DUKLA Trenčín    2:4   (0:1, 2:2 ,0:1)

Vzájomné zápasy v sezóne 2016-17 Play out

HK DUKLA Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš    3:4pp (2:1, 1:1, 0:1-0:1)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK DUKLA Trenčín    3:2pp (0:2, 0:0, 2:0-1:0)

HK DUKLA Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš    1:2pp (1:1, 0:0, 0:0-0:1)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK DUKLA Trenčín    2:4    (0:1 ,2:2, 0:1)

V aktuálnej sezóne je Dukla pod vedením trénerskej dvojice Peter Oremus, Ján Pardavý na prvom mieste so ziskom 26 bodov. Partia okolo skúseného kapitána Branka Radivojeviča dosahuje zatiaľ veľmi dobré výsledky v doterajšom priebehu súťaže a preto treba s Duklou rátať. My však našim chlapcom držíme palce a veríme, že trenčanov v našej kôlničke v dobrej atmosfére o body oberieme. Pozitívom klubu spod hradu Matúša Čáka je skutočnosť, že tak ako v našom, aj v ich mužstve je len jediný legionár. Je ním čech Radek Dlouhý.

Posledných 5 zápasov Dukly v Tipsport lige

HC 07 ORIN Detva - HK DUKLA Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

HK DUKLA Trenčín – HKM Zvolen   3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

HC Nové Zámky - HK DUKLA Trenčín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

HK DUKLA Trenčín – HC Košice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

HK DUKLA Trenčín – HK Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Zloženie tímu:

Brankári:Michal Valent, Tomáš Hiadlovský

Obrancovia:Tomáš Starosta, Matúš Holenda, Peter Frühauf, Juraj Cebák, Lukáš Bohunický, Marek Pač, Lukáš Ďurkech, Dominik Trška, Adam Thémar, Ladislav Romančík

Útočníci:Branko Radivojevič, Peter Ölvecký Ondrej Mikula, Marcel Hossa, Tomáš Bulík,Tibor Varga, Jakub Gašparovič, Radek Dlouhý, Peter Sojčík, Ján Pardavý ml., Denis Hudec, Juraj Bezúch, Jozef Švec, Adam Tužinský, Dominik Briestenský