HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Majster o krok pred nami

pridané: 02.10.2017

V rámci ôsmeho kola sme cestovali do Banskej Bystrice. Na ľade majstrovského tímu nás nečakal ľahký zápas.

To sa aj potvrdilo a domáci začali aktívne od prvých minút zápasu. V šiestej minúte najprv Jakub Sukeľ neuspel v dobrej príležitosti, aby si následne na trestnú lavicu sadol jeden z našich hráčov a domáci v úplnom závere presilovky nakoniec dokázali streliť gól. Bartánus dostal prihrávku do jazdy od Failleho a otvoril skóre v 9.minúte. V 14.minúte neuspel Matúš Sukeľ pred domácim Lassilom po Uramovej prihrávke. Viac gólov sme napriek vzrušeniu pred jednou či druhou bránkou v prvej tretine nevideli a domáci viedli po úvodných dvadsiatich minútach o jeden gól.

Druhá tretina pre nás začala výborne. V 24.minúte bol Marek Uram v samostatnom nájazde faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. To náš dlhovlasý matador rutinérsky premenil na gól a razom bolo vyrovnané. V 26.minúte sa rútili dvaja na jedného bratia Sukeľovci, Matúšove zakončenie gólom bohužiaľ neskončilo. Naši hráči boli v druhej tretine lepším mužstvom a boli zato odmenení v poslednej minúte tretiny. V presilovej hre napriahol k tvrdej strele od modrej čiary Tabaček a puk sa zastavil až v sieti domáceho brankára. V druhej tretine sme dokázali otočiť skóre a razom sme boli v druhej prestávke na koni.

Naše vedenie sme bohužiaľ dlho neudržali. V 43.minúte Lamper dorazil puk do odkrytej brány po Bortňákovej samostatnej akcii a skóre bolo vyrovnané. Domáci zatlačili našich chlapcov do defenzívy a snažili sa otočiť skóre zápasu. Prinavrátiť vedenie na svoju stranu sa im podarilo v 46.minúte v presilovej hre. Lunter dorazil tvrdú Kubkovu strelu do siete. Košarišťan puk len vyrazil a domáci útočník sa najlepšie zorientoval a rozjasal domáce publikum. Hrôzostrašná desaťminútovka tretej tretiny ale ešte nebola na konci. Najprv neuspel Matúš Sukeľ osamotený pred Lassilom, aby chvíľu nato sme v polovici tretej tretiny inkasovali štvrtý gól. Bubela prekvapil Košarišťana strelou od pravého mantinelu a domáci viedli o dva góly. Naši chlapci aj napriek snahe spraviť ešte niečo s výsledkom narážali na dobre organizovanú obranu Bystrice. Tá si už umnou hrou dotiahla výsledok do úspešného konca. Skóre uzavreli domáci do prázdnej bránky v poslednej minúte zápasu.

„EŠKU“ čaká séria štyroch domácich zápasov za sebou. Veríme, že z toho budú štyri víťazné zápasy. Preto treba prísť svojimi hlasivkami podporiť a pomôcť našim hráčom v neľútostných extraligových zápasoch o dôležité body pre postup do play off. Prvý zápas z tejto domácej série bude v piatok, 6.10. v tradičnom čase o 17:00 proti Žiline. Následne v nedeľu 8.10. o 15:00 privítame v prvom zápase druhej šestiny sezóny doteraz neporazený Trenčín.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 JEDINE HK 32!!!

 

Tipsport liga

8.kolo

HC 05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       5:2 (1:0,0:2,4:0)

Góly: 9. Bartánus (Faille) PP, 43. Lamper (Bortňák), 46. Lunter (Kubka, Hohmann) PP, 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) resp. 24. Uram (TS), 40. Tabaček (Spilar, Kriška) PP

 

Strely: 40:21 (14:6,13:9,13:8)

Tresty: 5:5

Presilovky: 2:1

Oslabenia: 0:0

 

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Ďatelinka (A), Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový (C), Lunter – Bartánus, Bortňák (A), Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Andrisík – Gabor

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Suchý (A), Kuráli, Pacalaj, Tabaček (C), Bača, Devečka, Moravčík – Kriška (A), Paukovček, Spilar – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Uram, M. Sukeľ, Rapáč – Laco, Piatka. Lištiak – Kabáč

 

Rozhodcovia: Konc, Štefík – Rojík, Krajčík – Jung

Diváci: 2261

 

 

Tomáš Paprčka

foto: Gabriela Ganzová