Majster o krok pred nami

pridané: 02.10.2017

V rámci ôsmeho kola sme cestovali do Banskej Bystrice. Na ľade majstrovského tímu nás nečakal ľahký zápas.

To sa aj potvrdilo a domáci začali aktívne od prvých minút zápasu. V šiestej minúte najprv Jakub Sukeľ neuspel v dobrej príležitosti, aby si následne na trestnú lavicu sadol jeden z našich hráčov a domáci v úplnom závere presilovky nakoniec dokázali streliť gól. Bartánus dostal prihrávku do jazdy od Failleho a otvoril skóre v 9.minúte. V 14.minúte neuspel Matúš Sukeľ pred domácim Lassilom po Uramovej prihrávke. Viac gólov sme napriek vzrušeniu pred jednou či druhou bránkou v prvej tretine nevideli a domáci viedli po úvodných dvadsiatich minútach o jeden gól.

Druhá tretina pre nás začala výborne. V 24.minúte bol Marek Uram v samostatnom nájazde faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. To náš dlhovlasý matador rutinérsky premenil na gól a razom bolo vyrovnané. V 26.minúte sa rútili dvaja na jedného bratia Sukeľovci, Matúšove zakončenie gólom bohužiaľ neskončilo. Naši hráči boli v druhej tretine lepším mužstvom a boli zato odmenení v poslednej minúte tretiny. V presilovej hre napriahol k tvrdej strele od modrej čiary Tabaček a puk sa zastavil až v sieti domáceho brankára. V druhej tretine sme dokázali otočiť skóre a razom sme boli v druhej prestávke na koni.

Naše vedenie sme bohužiaľ dlho neudržali. V 43.minúte Lamper dorazil puk do odkrytej brány po Bortňákovej samostatnej akcii a skóre bolo vyrovnané. Domáci zatlačili našich chlapcov do defenzívy a snažili sa otočiť skóre zápasu. Prinavrátiť vedenie na svoju stranu sa im podarilo v 46.minúte v presilovej hre. Lunter dorazil tvrdú Kubkovu strelu do siete. Košarišťan puk len vyrazil a domáci útočník sa najlepšie zorientoval a rozjasal domáce publikum. Hrôzostrašná desaťminútovka tretej tretiny ale ešte nebola na konci. Najprv neuspel Matúš Sukeľ osamotený pred Lassilom, aby chvíľu nato sme v polovici tretej tretiny inkasovali štvrtý gól. Bubela prekvapil Košarišťana strelou od pravého mantinelu a domáci viedli o dva góly. Naši chlapci aj napriek snahe spraviť ešte niečo s výsledkom narážali na dobre organizovanú obranu Bystrice. Tá si už umnou hrou dotiahla výsledok do úspešného konca. Skóre uzavreli domáci do prázdnej bránky v poslednej minúte zápasu.

„EŠKU“ čaká séria štyroch domácich zápasov za sebou. Veríme, že z toho budú štyri víťazné zápasy. Preto treba prísť svojimi hlasivkami podporiť a pomôcť našim hráčom v neľútostných extraligových zápasoch o dôležité body pre postup do play off. Prvý zápas z tejto domácej série bude v piatok, 6.10. v tradičnom čase o 17:00 proti Žiline. Následne v nedeľu 8.10. o 15:00 privítame v prvom zápase druhej šestiny sezóny doteraz neporazený Trenčín.

JEDINE HK 32!!!

8.kolo

HC 05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       5:2 (1:0,0:2,4:0)

Góly: 9. Bartánus (Faille) PP, 43. Lamper (Bortňák), 46. Lunter (Kubka, Hohmann) PP, 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) resp. 24. Uram (TS), 40. Tabaček (Spilar, Kriška) PP

Strely: 40:21 (14:6,13:9,13:8)