Majster o krok pred nami

pridané: 02.10.2017

V rámci ôsmeho kola sme cestovali do Banskej Bystrice. Na ľade majstrovského tímu nás nečakal ľahký zápas.

To sa aj potvrdilo a domáci začali aktívne od prvých minút zápasu. V šiestej minúte najprv Jakub Sukeľ neuspel v dobrej príležitosti, aby si následne na trestnú lavicu sadol jeden z našich hráčov a domáci v úplnom závere presilovky nakoniec dokázali streliť gól. Bartánus dostal prihrávku do jazdy od Failleho a otvoril skóre v 9.minúte. V 14.minúte neuspel Matúš Sukeľ pred domácim Lassilom po Uramovej prihrávke. Viac gólov sme napriek vzrušeniu pred jednou či druhou bránkou v prvej tretine nevideli a domáci viedli po úvodných dvadsiatich minútach o jeden gól.

Druhá tretina pre nás začala výborne. V 24.minúte bol Marek Uram v samostatnom nájazde faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. To náš dlhovlasý matador rutinérsky premenil na gól a razom bolo vyrovnané. V 26.minúte sa rútili dvaja na jedného bratia Sukeľovci, Matúšove zakončenie gólom bohužiaľ neskončilo. Naši hráči boli v druhej tretine lepším mužstvom a boli zato odmenení v poslednej minúte tretiny. V presilovej hre napriahol k tvrdej strele od modrej čiary Tabaček a puk sa zastavil až v sieti domáceho brankára. V druhej tretine sme dokázali otočiť skóre a razom sme boli v druhej prestávke na koni.

Naše vedenie sme bohužiaľ dlho neudržali. V 43.minúte Lamper dorazil puk do odkrytej brány po Bortňákovej samostatnej akcii a skóre bolo vyrovnané. Domáci zatlačili našich chlapcov do defenzívy a snažili sa otočiť skóre zápasu. Prinavrátiť vedenie na svoju stranu sa im podarilo v 46.minúte v presilovej hre. Lunter dorazil tvrdú Kubkovu strelu do siete. Košarišťan puk len vyrazil a domáci útočník sa najlepšie zorientoval a rozjasal domáce publikum. Hrôzostrašná desaťminútovka tretej tretiny ale ešte nebola na konci. Najprv neuspel Matúš Sukeľ osamotený pred Lassilom, aby chvíľu nato sme v polovici tretej tretiny inkasovali štvrtý gól. Bubela prekvapil Košarišťana strelou od pravého mantinelu a domáci viedli o dva góly. Naši chlapci aj napriek snahe spraviť ešte niečo s výsledkom narážali na dobre organizovanú obranu Bystrice. Tá si už umnou hrou dotiahla výsledok do úspešného konca. Skóre uzavreli domáci do prázdnej bránky v poslednej minúte zápasu.

„EŠKU“ čaká séria štyroch domácich zápasov za sebou. Veríme, že z toho budú štyri víťazné zápasy. Preto treba prísť svojimi hlasivkami podporiť a pomôcť našim hráčom v neľútostných extraligových zápasoch o dôležité body pre postup do play off. Prvý zápas z tejto domácej série bude v piatok, 6.10. v tradičnom čase o 17:00 proti Žiline. Následne v nedeľu 8.10. o 15:00 privítame v prvom zápase druhej šestiny sezóny doteraz neporazený Trenčín.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 JEDINE HK 32!!!

 

Tipsport liga

8.kolo

HC 05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       5:2 (1:0,0:2,4:0)

Góly: 9. Bartánus (Faille) PP, 43. Lamper (Bortňák), 46. Lunter (Kubka, Hohmann) PP, 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) resp. 24. Uram (TS), 40. Tabaček (Spilar, Kriška) PP

 

Strely: 40:21 (14:6,13:9,13:8)

Tresty: 5:5

Presilovky: 2:1

Oslabenia: 0:0

 

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Ďatelinka (A), Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový (C), Lunter – Bartánus, Bortňák (A), Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Andrisík – Gabor

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Suchý (A), Kuráli, Pacalaj, Tabaček (C), Bača, Devečka, Moravčík – Kriška (A), Paukovček, Spilar – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Uram, M. Sukeľ, Rapáč – Laco, Piatka. Lištiak – Kabáč

 

Rozhodcovia: Konc, Štefík – Rojík, Krajčík – Jung

Diváci: 2261

 

 

Tomáš Paprčka

foto: Gabriela Ganzová

 

Odchádza náš spoľahlivý univerzál

19.01.2021: ​Vedenie klubu do konca prebiehajúcej sezóny uvoľnilo hráča Mateja Baču do klubu HC 07 Detva.

celý článok

Zostrih 32. kolo

Proti Zámkom za tri bod

18.01.2021: ​V 32. kole sme vyhrali nad Novými Zámkami.

celý článok

Zostrih 31. kolo

Vlastimil Škandera jubiluje

16.01.2021: Blahoželáme k 60. narodeninám.

celý článok