HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po predĺžení a sam. nájazdoch

(1:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

• Góly a asistencie: 3. Klíma (Bača, Kessel), 26. Kafka (Pacan, Čížek) – 24. Paukovček (Suchý), 32. Piatka (Rapáč), rozh. nájazd Spilar
  • HC Košice: Lundström – Čížek, Pulli, Kessel, M. Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka, Nagy – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina,  Suja, Novotný – Bicek, Boltun, Jenčík
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Spilar – Kriška, Paukovček, B. Rapáč – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Kabáč, Piatka, A. Laco
  • Rozhodovali: J. Konc, Štefik – Kollár, Smrek, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3056 divákov.

Úvodný gól stretnutia videli diváci už v tretej minúte z hokejky domáceho hráča Klímu, ktorý strieľanú prihrávku obrancu Baču úspešne tečoval do Košarišťanovej bránky. V 9. Minúte sme mohli vyrovnať, keď sa v šanci ocitol Patrik Števuliak, no Lundströma neprekonal.

Do druhej tretiny sme vykorčuľovali ofenzívnejšie. Častejšie sme sa dostávali pred košického brankára , čo prinieslo svoje ovocie a v 24. strelu obrancu  Radoslava Suchého dorazil nekrytý Lukáš Paukovček a bolo vyrovnané. Nerozhodné skóre však dlho netrvalo. V 26. minúte využil domáci krídelník Kafka zakrytý výhľad brankára Košarišťana a zvýšil na 2:1. V 28. minúte bol na trestnú lavicu poslaný Tomáš Nádašdi za podrazenie. Tlak „oceliarov“ sme však ustáli rovnako ako brejk Šoltésa s Pacanom v 31. minúte. Domácim sa nevyužitie početnej výhody vypomstilo a v 32. minúte sa pred košickou bránkou presadil Maroš Piatka – 2:2.

Tretia časť hry nepriniesla už žiadny gól aj napriek snahe oboch tímov skórovať. Domáci sa do  50. minúty viackrát usadili v pásme, ale naša obrana ich nepúšťala do vyložených príležitostí. V 52. minúte mohol skóre nakloniť na našu stranu Jakub Sukeľ, no krátky únik nezužitkoval. V 57. minúte náš brankár Košarišťan efektným „semaforom“ zmaril šancu Pacana. Gól pre náš tím nepriniesol ani únik Mareka Urama.

O víťazovi nerozhodlo ani predĺženie. V samostatných nájazdoch zasadil rozhodujúci úder bývalým spoluhráčom Košičan Gabriel Spilar a z metropoly východu sme si priniesli cenné dva body.

Pavel Paukovček, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Naši chlapci splnili to, čo sme si hovorili počas týždňa. U súpera, akým sú Košice, si dva získané body cením ako tri."

Najbližšie sa predstavíme na ľade Nových Zámkov v piatok 15. septembra o 18:30 hod. Blíži sa aj prvý domáci duel na ktorý sa môžete tešiť už túto nedeľu 17.09.2017 o 15:00 hod.