Z Banskej Bystrice s prehrou 1:4

pridané: 23.08.2017

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hokejisti. Po troch minútach ohrozil Koštarišťana Róth s Andrisíkom, ale ani jeden z nich neuspel. "Barani" stupňovali tlak a v prvej dvadsaťminútovke mali šance Brittain, Ďatelinka, Gábor.

V druhej časti hry sme súpera ohrozili iba trikrát. V 24. minúte sa Laco s Kabáčom natlačili pred brankára Lukáša, ale gólovo neuspeli. Podobne skončila aj strela Langhammera. Prvého gólu sa Bystrica dočkala v 25. minúte zásluhou Brittaina. Najväčšiu šancu sme si vypracovali v 32. minúte, ale Paukovček bystrického brankára ani na dvakrát neprekonal. Svoju prevahu potvrdili domáci v záverečnej päťminútovke druhej časti hry. V 36. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Brittain, o pár sekúnd neskôr potrestal chybu v našej obrane Róth.

V úvode tretej tretiny sa ocitol v šanci Brittain a mohol tak skompletizovať svoj hetrik, ale Košarišťan v našej bráne bol proti. O necelé dve minúty, Kabáč zblízka prekonal banskobystrického brankára Lukáša. Bystričania nás v ďalšom priebehu hry už do vážnejšej šance nepustili. V 49. minúte využili domáci presilovsku a gólom Brotňáka upravili skóre na konečných 4:1.

Najbližšie nás čaká prípravný zápas proti HC Košice, ktorý odohráme na domácom ľade vo štvrtok 24.08.2017 o 17,00 hod.

Príďte povzbudiť chlapcov, všetci ste srdečne vítaní.

HC 05 iClinic Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly a asistencie: 25. Brittain (Faille, Mihálik), 36. Brittain (Belluš), 37. Róth (Češík, Gélinas), 49. Bortňák (Faille, Brittain) – 44. Kabáč (Pacalaj, Uhrík)

• HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – A. Sedlák, I. Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Gründling, Košecký – Lamper, Bortňák, Gabor – Belluš, Faille, Brittain, – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Andrisík, Češík, Róth
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Pacalaj, Tabaček, R. Suchý, Kuráli, Nádašdi, Mezovský, M. Moravčík, Nitriansky – J. Sukeľ, Lištiak, Uram – B. Rapáč, L. Paukovček, Kriška – Piatka, Langhammer, Števuliak – Uhrík, Kabáč, A. Laco