HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Rozlúčka s „Kôlničkou“.

Kto bol na poslednom domácom zápase v sezóne s Duklou Trenčín, určite neľutuje.

Zápas sa niesol v znamení rozlúčky nielen so sezónou, ale hlavne s naším štadiónom, s našou „Kôlničkou“, ktorú čaká po sezóne rekonštrukcia. Naši hráči už hrali uvoľnene a s vedomím, že v Play Out obsadia prvé miesto a v budúcej sezóne sa môžu spolu s divákmi tešiť na extraligové súboje. V úvodnej tretine padol iba jeden gól, keď Šťastný po peknej kombinácii prekonal pomedzi betóny Durného v našej bráne.

Druhá tretina priniesla väčšie gólové hody. V 22.minúte Kriška po vyhratom buly prekonal dobre chytajúceho Voldena v trenčianskej bránke a vyrovnal stav stretnutia. O minútu nato sme bohužiaľ opäť inkasovali, keď puk do siete dopravil Bezúch a prinavrátil hosťom vedenie. V 26.minúte sme opäť inkasovali a Vopelka navýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov. V 38.minúte v presilovej hre na k strele napriahol Luža a jeho delovka sa zastavila až v sieti súpera. Po dvoch tretinách sme tak prehrávali o jeden gól.

V záverečnej tretine sa naši chlapci snažili vyrovnať stav stretnutia, Volden v bránke hostí ale držal vedenie na strane Dukly. Brankár Trenčanov počas celého zápasu ukázal, prečo je reprezentantom svojej krajiny. Najväčší problém mali naši hráči práve s prekonaním hosťujúceho brankára. Keď sa im to nepodarilo ani v dvoch presilových hrách, v poslednej minúte sme sa odhodlali k hre bez brankára. Tá nám bohužiaľ vytúžený vyrovnávajúci gól nepriniesla, práve naopak, a Šťastný svojím druhým gólom do prázdnej bránky stanovil skóre zápasu.

„EŠKU“ čaká posledný zápas v tohoročnej edícii extraligy v utorok 11.4. na ľade Skalice. Následne sa hráči rozpŕchnu na dovolenky a zaslúžený odpočinok po náročnej sezóne, aby načerpali sily do tej nasledujúcej.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Jedine HK 32!!!

"Kôlnička" najlepšia v lige!

 

Tipsport liga

Play Out 11.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín               2:4 (0:1,2:2,0:1)

Góly: 22. Kriška (M. Sukeľ, J. Sukeľ), 38. Luža (Nádašdi) PP resp. 15. Šťastný (Ručkay, Sojčík), 23. Holenda (Bulík), 26. Vopelka (Starosta), 60. Šťastný (Cebák)

 

Strely: 32:38 (11:16,14:12,7:10)

Tresty: 2:4

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný – Kadlubiak, Stehlík, Nádašdi, Luža, Oravec, Šiška, Moravčík, Mezovský – Števuliak, Langhammer, Vybíral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Kabáč, Laco – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna

Dukla Trenčín: Volden – Drgoň, Starosta, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač, Pavlikovský, Pavúk – Štastný, Sojčík, Ručkay – Bezúch, Bulík, Hossa – Vopelka, Sadecký, Gašparovič – Štumpf, Šimun, Švec

 

Rozhodcovia: Konc, Orolin – Kollár, Smrek

Diváci: 1180

 

 

Tomáš Paprčka