18.03.2018 17:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 Detva 20.03.2018 17:00 HK DUKLA Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 23.03.2018 17:00 HK Skalica - MHK 32 Liptovský Mikuláš Nová trénerská posila v tíme MHK32 Liptovský Mikuláš A-mužstvo povedie do konca sezóny Marek Uram a Juraj Halaj

Misia je splnená!

Víťazstvo v Detve nám prinieslo definitívne prvé miesto v tabuľke Play Out.

Na začiatku prvej tretiny mali dobré šance na skórovane Cibák a Nádašdi, ich strelecké pokusy si cestu do siete nenašli. Skóre otvorili domáci v 10.minúte. Škvaridlo v skrumáži pred našou bránkou po otočke poslal puk ponad plece Durného do siete. Naši hráči boli aktívnejší a v 16.minúte sme sa dočkali vyrovnania. Šiška získal v našej tretine puk, vyviezol ho do tretiny domácich, tam si ho vymenil s Vybíralom, ktorý mu puk vrátil a následne naservíroval krásnu nahrávku Kabáčovi, ktorý z prvej z medzi kruhov vyrovnal stav stretnutia. Ďalšie góly už nepadli a tak stav po dvadsiatich minútach bol vyrovnaný.

Druhá tretina sa niesla v našej dominancii. V 23.minúte prišiel rozhodujúci moment stretnutia. Hráči Detvy nám ponúkli presilovku o dvoch hráčov a my sme ponúknutú šancu ideálnejšie nemohli využiť. Najprv Matúš Sukeľ  poslal "EŠKU" do vedenia, keď dorazil Kriškovu strelu do siete a následne v presilovke o jedného hráča Langhammer po individuálnej akcii pretlačil bekhendom puk za Orčíkov chrbát a viedli sme o dva góly. Domáci odpovedali šancou Toroka, na druhej strane Jakub Sukeľ  v situácii dvaja na jedného strelou medzi nohy neprestrelil brankára. V polovici zápasu Šiška jemným oblúčikom poslal puk až do tretiny domácich, tam ho dokorčuľoval Lištiak, jednou rukou si pekne obhodil brániaceho hráča a strelou švihom spomedzi kruhov navýšil vedenie Liptákov. Cibák nepridal piaty gól a po dvoch tretinách sme tak viedli o tri góly.

Začiatok záverečnej tretiny priniesol po Vybíralovej práci pri mantinely šancu Lištiaka, z ktorej nezapršalo. Domáci znížili v 50.minúte v presilovej hre pekne zakombinovali a Šimon tvrdou strelou prestrelil Durného. Gólovú bodku za zápasom dala strela Richarda Hunu do prázdnej bránky po chybe domáceho brankára, ktorý sa predčasne vybral na striedačku a náš útočník sa zmocnil vyhodeného puku a nemal problém ho poslať do osamotenej bránky.

"EŠKA" sa tak stala víťazom Play Out a prvé miesto v tabuľke zaručuje, že sa v extralige predstavíme aj v ďalšej sezóne.

V nedeľu hostíme Trenčín v poslednom domácom zápase sezóny a ty nesmieš chýbať na rozlúčke s "Kôlničkou", ktorá sa ide rekonštruovať. Úvodné buly sa hodí o 18:00.

"EŠKA" DO TOHO!!!

Jedine HK 32!!!

 

Tipsport liga

Play Out 10.kolo

HC 07 Detva - MHK 32 Liptovský Mikuláš                        2:5 (1:1,0:3,1:1)

Góly:   10. Škvardilo (Sládok, Žilka), 50. Šimon (Říha, Torok) PP resp. 16. Kabáč (Šiška, Vybíral), 23. M. Súkeľ (Kriška, Uram) PP2, 24. Langhammer (Luža) PP, 31. Lištiak (Šiška, Kabáč), 57. Ri. Huna

 

Strely: 36:33 (12:12,10:14,14:7)

Tresty: 8:9 + Sládok (DT) 10min OT, Šimon (DT) 5+DKZ, Kabáč (LM) 5+DKZ

Presilovky: 1:2

Oslabenia: 0:0

 

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Lunter – Žilka, Gašpar, Škvaridlo – Říha, Srnka, Torok – Hrušík, V. Fekiač, Videlka – Poliaček, Petro, Šedivý

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný (Nagy) – Kadlubiak, Stehlík, Luža, Nádašdi, Šiška, Moravčík, Bagin, Mezovský – J. Súkeľ, Cibák, Langhamer – Kriška, M. Súkeľ, Uram – Lištiak, Kabáč, Vybíral – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna.

 

Rozhodca: Lokšík, Stano – Junek, Kollár

Diváci: 850

 

 

Tomáš Paprčka

V druhom kole play out privítame na domácom ľade Detvu

18.03.2018: V druhom kole play out zabojujeme opäť doma. Našim súperom bude Detva.

celý článok

Tri body sú doma.

16.03.2018: Prvý zápas play out priniesol zápletku s dobrým koncom pre nás.

celý článok

V piatok 16.marca začíname play out domácim duelom proti Skalici

15.03.2018: V piatok 16. marca o 17,oo hod nás čaká prvý barážový duel v ktorom hostíme finalistu 1. Hokejovej ligy tím HK Skalica.

celý článok