Návrat na víťaznú vlnu.

Domácu prehru s Detvou sme odčinili najlepšie ako sme mohli, ďalším víťazstvom.

V rámci ôsmeho kola Play Out sme cestovali na ľad Trenčína.

Na úvodný gól diváci nemuseli dlho čakať. Padol už v piatej minúte. Domáci obranca Bohunický sa po vyhratom buly v útočnom pásme oprel na modrej čiare do puku a prestrelil všetko pred sebou. Domáci síce rýchlo viedli, naši chlapci ale odpovedali rovnako expresne. Už o dve minútky Uram dorazil Nádašdiho strelu, ktorá Voldenovi v domácej bránke vypadla rovno pred skúseného útočníka „EŠKY“ a ten nemal problém puk doklepnúť do siete. V úvodnej tretine potom ešte pohrozil Hecl či Bohunický na domácej strane, ďalší gól už ale nepadol a tak v prvej prestávke bol stav vyrovnaný.

Druhá tretina bola v znamení domácej snahy o strelenie vedúceho gólu. Hráči z Liptova mali horší pohyb ako domáci a z toho pramenili šance Vojakov. Tie najväčšie nevyužili Marcel Hossa či Štastný. Durný svoje mužstvo podržal a keď sa nepresadil ani Róbert Huna na druhej strane stav sa v druhej tretine nezmenil a všetko bolo pred záverečnou tretinou otvorené.

V tretej tretine sa hráči obidvoch mužstiev snažili rozhodnúť zápas v prospech svojho tímu a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Vopelka ani Gašparovič na domácej strane či Róbert Huna na strane Liptákov nerozhodli a tak nasledovalo predĺženie. V ňom strhli hostia víťazstvo na svoju stranu v presilovke po Vopelkovom zdržovaní hry. V pásme si dobre rozohrali puk, Kriška zadovkou predĺžil pred odkrytú bránu Marekovi Uramovi a ten pohodlne skóroval.

„EŠKA“ si tak pripísala na svoje konto dôležité body v tabuľke a napravili svoje zakopnutie z posledného zápasu proti Detve.

V ďalšom kole hostíme v „Kôlničke“ hráčov Skalice a veríme, že si v hojnom počte nájdete cestu na zimný štadión. Zápas sa začína o 18:00!.

Jedine HK 32!!!

Play Out 8.kolo

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš               1:2pp (1:1,0:0,0:0 - 0:1)

Góly: 5. Bohunický (J.Pardavý ml.) resp. 7. Uram (Nádašdi), 64. Uram (Kriška, Stehlík) PP

Strely: 33:30 (10:9,14:8,7:9 – 2:4)