K udržaniu už len krok.

pridané: 29.03.2017

V šiestom pokračovaní Play Out sme cestovali do ďalekej Skalice.

V prvej tretine sa hral svižný hokej a obidve mužstvá dobre korčuľovali. Viac z hry mali predsa len naši hráči. Viac sa tlačili do zakončenia a ohrozovali Petríka v domácej bránke. V prvej presilovej hre mal veľkú príležitosť Kriška, puk mu po Uramovej nahrávke nesadol a skončil len na betóne brankára. Prvý gól padol o pár minút na našu radosť do bránky domácich. V 13.minúte opäť v presilovej hre sa Piatka v strednom pásme zmocnil puku a po krásnej individuálnej akcii naservíroval puk ako na podnose v situácii dvoch na jedného Mezovskému, ktorý nemal problém prekonať ležiaceho brankára strelou pod hornú tyčku. Viac gólov sme nevideli napriek viacerým dobrým zakončeniam a v prvej prestávke sme tak viedli o jeden gól.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Domáci dokázali za úvodných šesť minút druhej tretiny otočiť stav stretnutia. V 23.minúte Horváth tvrdou strelou z ľavého kruhu nedal nášmu brankárovi Nagymu šancu na úspešný zákrok. V 26.minúte Janáč strelou z prvej prekonal po peknej nahrávke cez os ihriska presúvajúceho sa Nagyho a domáci razom viedli. Našich chlapcov to zdravo nabudilo a začali opäť predvádzať svoju hru. V 32.minúte sa stav vyrovnal, keď Richard Huna potiahol puk popri ľavom mantineli do pásma a z uhla vyslal strelu, ktorá domácemu brankárovi prepadla za bránkovú čiaru. Vedenie na našu stranu prinavrátil Langhammer v posledne minúte tretiny. V presilovke o dvoch hráčov mu peknú diagonálnu nahrávku z pravej strany adresoval Uram a český útočník v našich službách strelou z prvej prekonal domáceho brankára.

V záverečnej tretine sa domáci snažili vyrovnať a puk držali častejšie na svojich hokejkách. Strelecké zakončenia domácich hráčov ale končili na pozornom a dobre chytajúcom brankárovi v našej svätyni. Nagy podržal naše farby a v 45.minúte prišlo k rozhodujúcemu momentu. Filip Mezovský našiel peknou prihrávkou z vlastnej tretiny na súperovej modrej osamoteného Richarda Hunu a ten samostatný nájazd na dvakrát premenil na štvrtý gól „EŠKY“, ktorý rozhodol o osude stretnutia. Naši chlapci si už v závere zápasu pokojne dokorčuľovali k víťazstvu a v Play Out ešte neprehrali.

Najbližšie sa predstavíme našim priaznivcom na domácom ľade v „Kôlničke“ v piatok 31.3. tradične o 17:00 proti Detve. V nedeľu 2.4. cestujeme do Trenčína.

Jedine HK 32!!!

Play Out 6.kolo

HK Skalica – MHK 32 Liptovský Mikuláš              2:4 (0:1,2:2,0:1)

Góly: 23. Horváth (Škápik, Vereš), 26. Janáč (Hluch, Kučera) resp. 13. Mezovský (Piatka, Kadlubiak) PP, 32. Huna Ri. (Nádašdi), 40. Langhammer (Uram, Bagin) PP2, 45. Huna Ri. (Mezovský)

Strely: 29:32 (6:10,10:16,13:6)

Tresty: 8:6 + Huna Ro. (LM) 10min OT

Presilovky: 0:2

HK Skalica: Petrík (Košút) – Drahorád, Horváth, Hílek, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Škápik – Brodek, Dvonč, Halabrín – Janáč, Knyazev, Kotzman – P. Kotzman, Kučera, Petráš – M. Romančík, Vereš, Smetana – Hluch

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Bagin, Burzala, Luža, Kadlubiak, Mezovský, Nádašdi, Šiška, Stehlík – Ró. Huna, Cibák, Ri. Huna – Kriška, Kabáč, Laco – Langhammer, Piatka, Sukeľ – Vybíral, M. Sukeľ, M. Uram

Rozhodcovia: Lokšík, Novák – Kacej, Výleta