Víťazná séria pokračuje!

pridané: 26.03.2017

V piatom kole Play Out zavítali do „Kôlničky“ hráči Dukly Trenčín.

Prvá tretina domácim fanúšikom moc radosti nepriniesla. Naši hráči mali zlý pohyb a Trenčania boli aktívnejší, z čoho pramenila aj strelecká prevaha hráčom spod hradu Matúša Čáka. A dve strelecké pokusy skončili aj v sieti domáceho Nagyho. V 19.minúte sekundu pred koncom trestu nášho hráča sa k odrazenému puku dostal Sojčík  a otvoril skóre do odkrytej bránky. O minútu nato už hostia viedli o dva góly. Po vyhratom buly tečoval Drgoňovu strelu do siete Vopelka.

V druhej tretine „EŠKA“ trošku zlepšila pohyb a naši hráči začali častejšie strieľať, ku gólu to bohužiaľ neviedlo. A to aj napriek tomu, že sme si zahrali presilovku o dvoch hráčov. Premieňanie početných výhod je v tejto sezóne naša veľká slabina. Šance Bagina, Vybírala či dvakrát Urama nerozjasali domáce publikom a po dvoch tretinách svietil na tabuly rovnaký stav ako po tretine prvej, teda 0:2 pre hostí.

Tretia tretina bola v réžii našich chlapcov a konečne sa to prejavilo aj na skóre. V 44.minúte sa Uram v skrumáži po buly najlepšie zorientoval, poslal puk medzi kruhy Kriškovi a ten vymietol horný roh Voldenovej brány a po prvýkrát rozjasal domáce tribúny. Liptáci ešte viac stupňovali tempo a zatlačili hostí do defenzívy. V 47.minúte skončila Kadlubiakova strela na hornej žŕdke Voldenovej bránky. V 48.minúte neuspel ani Uram v dobrej príležitosti. V 53.minúte opäť Kadlubiak dobre strieľal a puk presvišťal tesne okolo bránky. V 54.minúte si sadol na trestnú lavicu Langhammet a Trenčania mali veľkú príležitosť rozhodnúť zápas. Skončilo to ale úplne opačne ako by si priali. V závere oslabenia sa Cibák dostal do samostatného úniku po peknej prihrávke od obrancu a v šanci bol faulovaný. Nasledovalo trestné strieľanie, ktoré rutinérsky strelou pod hornú tyčku premenil na vyrovnávajúci gól. V riadnom hracom čase sa nerozhodlo a nasledovalo predĺženie. V ňom najskôr „EŠKA“ ubránila presilovku pri vylúčení Stehlíka aby sa následne dvojica Uram s Matúšom Sukeľom nadýchla k rozhodujúcemu momentu zápasu. V situácii dvoch proti dvom sa Uram rozhodol vystreliť a jeho strela prepadla Voldenovi za bránkovú čiaru. „EŠKA“ kráča pevne za udržaním sa v najvyššej súťaži.

V utorok cestujeme do ďalekej Skalice a v piatok 31.3. v tradičnom čase o 17:00 privítame v „Kôlničke“ Detvu.

Jedine HK 32!!!

Play Out 5.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – Dukla Trenčín                      3:2pp (0:2,0:0,2:0 – 1:0)

Góly: 44. Kriška (Uram), 56. Cibák (t.s.), 64. Uram (Nádašdi, M. Sukeľ) resp. 19. Sojčík (Vopelka, Starosta) PP, 20. Vopelka (Drgoň, Hossa)

Strely: 34:31 (8:15,11:4,14:8 – 1:4)