Štvrtá výhra v štvrtom zápase!

pridané: 25.03.2017

V štvrtom kole Play Out sme zavítali na ľad Detvy.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej a tri góly. V desiatej minúte domáci Srnka v presilovej hre usmernil odrazený puk za Nagyov chrbát a domáci viedli. Naši chlapci odpovedali už o dve minúty. Langhammer potiahol puk popri pravom mantinely a čakal na vhodnú chvíľu na nahrávku. Tá neprišla a tak sa rozhodol z uhla vystreliť. Jeho strela nakoniec skončila v sieti. Druhý gól do súperovej siete sme strelili v 19.minúte. V presilovej hre zakombinovala Uramova presilovková formácia a po Marekovej nahrávke strelil Nádašdi gól do odkrytej časti Orčíkovej svätyne. V prvej prestávke sme viedli o jeden gól.

Druhá tretina bola opäť vyrovnaná. Gól sme nevideli aj napriek dobrým šanciam na jednej či druhej strane. Najprv Matúš Sukeľ a po ňom Jožko Stumpel nenavýšili naše vedenie. Na domácej strane mohol vyrovnať Videlka. V druhej polovici tretiny sa pekne predral Vybíral až pred Orčíka, domáci brankár bol pozorný. Poliaček mohol domácim priniesť radosť a vyrovnať, Nagy rovnako ukázal svoje kvality. Keď Cibák v 35.miinúte nenavýšil vedenie do kabín sa šlo s nezmenením stavom.

V záverečnej tretine sa domáci v snahe vyrovnať vrhli do útoku. Naši chlapci ale umne držali puk v strednom pásme a pri mantinely a nedovoľovali domácim hráčom sa dostávať do priestoru pred Nagyom. V každej možnej chvíli sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Gól ale nepadol a tak sa domáci v poslednej minúte rozhodli k hre bez brankára a Uram rozhodol strelou do odkrytej bránky o osude stretnutia. Naši chlapci si pripísali štvrté víťazstvo a sú na prvom mieste tabuľky Play Out.

Najbližšie sa predstavia naši hráči na domácom ľade. V nedeľu 26.3. privítame v „Kôlničke“ trenčiansku Duklu. Úvodné buly sa vhodí tradične o 17:00. Následne v utorok 28.3. cestujeme do Skalice.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Jedine HK 32!!!

Tipsport liga

Play Out 4.kolo

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       1:3 (1:2,0:0,0:1)

Góly: 10. Srnka (Torok, Říha) PP resp. 12. Langhammer (Cibák, Bobček), 19. Nádašdi (Stehlík, Uram) PP, 60. Uram (J. Súkeľ, M. Súkeľ)

Strely: 38:36 (13:12,12:13,13:11)

Tresty: 3:4 + Huňady (DT) 5+DKZ ZDVH

Presilovky: 1:1

Oslabenia: 0:0

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Šedivý – Gašpar, V. Fekaič, Škvaridlo – Říha, Srnka, Torok – Žilka, Huňady, Videlka – Hrušík, Petro, Poliaček.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy (Durný) – Bobček, Stehlík, Luža, Nádašdi, Bagin, Šiška, Kadlubiak, Mezovský – Vybíral, Cibák, Langhamer – Kriška, M. Súkeľ, Uram – Kabáč, Stumpel, J. Súkeľ – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna.

Rozhodcovia: M.Novák, Lokšík – Holienka, Kollár