Aj tretí krok v poriadku.

pridané: 21.03.2017

Naša domáca bilancia je po zápase s finalistom prvej ligy, Skalicou, stále stopercentná.

V 4.minúte mal dobrú šancu na úvodný gól Uram. V 10.minúte si to Petrík s Uramom zopakovali s rovnakým výsledkom, bez streleného gólu. V 14.minúte v presilovej hre Skalice si Škápik na modrej čiare počkal na najvhodnejší okamih na strelu a poslal puk do siete. V 16.minúte mali na hokejkách vyrovnanie hráči štvrtej formácie Liptákov, bratia Hunovci a Piatka, gól diváci nezhliadli a tak sme po dvadsiatich minútach prehrávali o jeden gól.

V druhej tretine sme ešte viac navýšili početnosť streľby ako tomu bolo v prvej tretine. Laco, Piatka či Stehlík ale nedopravili puk do siete a to sme si zahrali aj minútovú presilovku o dvoch hráčov, rovnako ako aj hostia zo Skalice. Konečne sa to podarilo až v 37.minúte, keď sa Matúš Sukeľ vyrútil od modrej čiary sám na brankára a strelou ponad vyrážačku prekonal Petríka v bránke Skalice. Minútku do konca tretiny mohol stav otočiť Cibák po Vybíralovej dobrej práci pri zadnom mantineli, brankár hostí svojich podržal a stav bol po dvoch tretinách vyrovnaný.

Záverečná tretina priniesla dva góly, ktoré na radosť domácich priaznivcov, ktorí neustále ženú našich chlapcov k víťazstvám, padli do súperovej siete. Najprv sa v 41. a 42.minúte zastreľovali Matúš Sukeľ a následne Nádašdi, aby v 43.minúte Kriška po prvýkrát v zápase poslal domácu „EŠKU“ do vedenia. Záverečná gólová bodka zápasu prišla v 48.minúte, keď Piatka doklepol puk do siete, ktorý zostal ležať pred Petríkom po akcii bratov Hunovcov. Od druhej polovice zápasu bolo vidieť prevahu našich farieb, ktorá sa nakoniec preniesla aj do záverečného skóre a tak sme si mohli pripísať tretiu výhru v nadstavbovej časti.

„EŠKA“ sa najbližšie predstaví v piatok 24.3. na ľade Detvy a v nedeľu 26.3. v tradičnom čase o 17:00 privítame v „Kôlničke“ trenčiansku Duklu.

Jedine HK 32!!!

3.kolo Play Out

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Skalica              3:1 (0:1,1:0,2:0)

Góly: 37. M. Sukeľ (Stehlík, Uram), 53. Kriška (Uram, M. Sukeľ), 58. Piatka (Ri. Huna, Ro. Huna) resp. 15. Škápik (Vereš, Petráš) PP

Strely: 40:18 (11:4,16:6,13:8)

Tresty: 5:5 + Huna Ro. (LM) 10min NAPHK

Presilovky: 0:1

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Bobček, Stehlík, Luža, Nádašdi, Burzala, Šiška, Kadlubiak, Mezovský – Vybíral, Cibák, Langhammer – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Laco, Stümpel, J. Sukeľ – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorad, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Smetana, Hílek – Romančík, Vereš, Petráš – Knyazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Halabrín, Ivičič, A. Kotzman

Rozhodcovia: Štefik, Snášel – Korba, Stanzel