Druhé kolo baráže odohráme v Trenčíne

pridané: 17.03.2017

V druhom kole play-out cestujeme v nedeľu 19. marca na ľad Trenčianskej Dukly

Súpera z Trenčína veľmi dobre poznáme. V aktuálnej sezóne Tipsport Ligy sme si s vojakmi zmerali svoje sily v šiestich stretnutiach, v ktorých sme si víťazstvá rozdelili na polovicu. Trenčín po základnej časti skončil na deviatej priečke so 72 bodmi. Na postup do play-off mu chýbal  len krôčik, stačila by im výhra nad Novými Zámkami v riadnom hracom čase. To sa však nestalo, Trenčín v riadnom hracom čase len remizoval na domácom ľade 1:1 a aj napriek výhre v predĺžení sa z postupu do play-off tešil súper zo Zámkov.

Dukla, ktorá sa po základnej časti tak ako my nevyhla účasti v baráži, privítala v prvom zápase play-out Záhorákov zo Skalice. V ofenzívnom stretnutí pod hradom Matúša Čáka videli diváci až 12 gólov. Po gólovej prestrelke na oboch stranách sa z výhry  7:5 nakoniec tešili zverenci trénera Júliusa Pénzeša. Dukla viedla v zápase tri krát o dva góly, no húževnatí Skaličania dokázali vyrovnať na 5:5. Hrdinom  hokejistov Trenčína sa stal napokon Šimun, ktorý v 46.minúte naklonil misky váh na stranu domácich aby v samom závere gólom do opustenej bránky Záhorákov pečatil konečný výsledok.

Dukla sa spolieha na partiu okolo Marcela Hossu, ktorým sekundujú zapožičaní hráči Slovana Bratislava –Starosta, Šťastný a Vopelka.

Veríme, že chlapci nadviažu na prvý úspešný zápas baráže a neodídu z Trenčína s prázdnymi rukami. Bola by to perfektná pozvánka na utorňajší zápas, kedy v kôlničke hostíme Skalicu.