HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Základnú časť súťaže ukončíme v nedeľu 12.3.2017 pod Pustým hradom

pridané: 10.03.2017

Posledný zápas základnej časti Tipsport Ligy odohráme v nedeľu 12.03.2017 pod Zvolenským Pustým hradom. 

Hráči HKM Zvolen vyhrali na ľade Banskej Bystrice 4:3 po predĺžení v piatkovom stretnutí 53.kola Tipsport ligy. Hostia ovládli prvé dejstvo 3:0. Dvakrát sa presadil Bruno Mráz a raz Peter Zuzin. "Barani" sa vrátili do zápasu v druhej časti, po góloch Petra Kafku a Dávida Buca. Domáci napokon dokázali vyrovnať, v závere tretej tretiny skóroval Brock Higgs. V predĺžení rozhodol o druhom bode pre Zvolen Pavel Klhůfek.

My sme svoj posledný domáci zápas základnej časti odohrali proti Dukle Trenčín. Stretnutie skončilo víťazstvom hostí 4:2. Vojakov poslal do vedenia Daniel Štumpf, v druhej tretine zvýšili náskok Marcel Hossa a Marek Hecl. Za stavu 3:0 pre hostí sme sa ale nevzdali a v strednej časti hry sme znížili zásahmi Matúša Sukeľa a Jakuba Langhammera na rozdiel jedného gólu. Trenčania si však potrebné tri body v boji o postup do play-off nenechali vziať, keď v tretej dvadsaťminútovke potvrdil víťazstvo gólom Denis Hudec. „Nehrali sme vôbec zle, len na začiatku druhej tretiny sme trochu zaspali a dá sa povedať, že tam sa zápas rozhodol. Na hostí sme sa začali doťahovať až za stavu 0:3. Vzali sme si time-out a mysleli sme si, že to otočíme. Keby bolo 1:0 pre súpera, zápas by sme zvládli. Myslím si, že hokej bol pre diváka zaujímavý, hralo sa hore - dole a tým vznikali všetky tie zaujímavé situácie a šance, " skonštatoval Jakub Langhammer po zápase s Trenčínom.

Zápas vo Zvolene bude už len povinným kolom. Hokejisti Zvolena sú s 81 bodmi na piatom mieste a na štvrtú Žilinu strácajú päť bodov. V zápase už nejde o nič a tak oba tímy môžu hrať uvoľnene. Zvolen sa musí pripraviť na play-off a my na barážové boje. Súboje play-out začíname domácim zápasom v piatok 17.03.2017 proti víťazovi Budiš 1. Hokejovej ligy Detve. 

„Chceme vyhrať každý zápas, musíme sa pripraviť na baráž, ale nie tým, že to odkorčuľujeme a potom začneme hrať v baráži, takto to nefunguje. Musí sa hrať každý zápas naplno, aj keď nám nejde už o nič. Hráme však o to, aby sme sa dobre pripravili, aby sme dostali do seba návyky, ktoré máme robiť," doplnil Jakub Langhammer. 

Vzájomné zápasy

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen    4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš   3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2, 0:1)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen    4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš    5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen    4:5 (2:0, 0:2, 2:3)

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Megie