Omladina v Nových Zámkoch nesklamala.

Tri kolá pred koncom základnej časti extraligy sme sa predstavili na ľade Nových Zámkov.

V našom drese sa v zápase neobjavili viacerý starší skúsený hráči, ktorí dostali voľno na doliečenie menších zranení a nabratie síl do blížiaceho sa play out. Prvá tretina našim mladým chlapcom nevyšla podľa predstáv a do šatne sme odchádzali s dvojgólovým mankom na súpera. Dubec už v tretej minúte otvoril skóre. Saarinen v druhej presilovej hre zvýšil náskok domácich. Následne Stehlík tvrdou strelou, rovnako v presilovke, znížil stav. Čaládi však sedem sekúnd pred koncom tretiny prinavrátil vedenie domácich o dva góly.

V druhej tretine sa tešili z gólu iba naši hráči. Maroš Piatka po Jakubovej Sukeľovej  nahrávke strelou bez prípravy prekonal domáceho brankára a opäť sme sa dotiahli na rozdiel jedného gólu. Naši mladý hráči predvádzali v prostrednej tretine bojovný výkon a vytvorili si viacero dobrých príležitostí, ktoré zostali nevyužité.

V tretej tretine sa naši chlapci snažili streliť vyrovnávajúci gól. Ich streli ale končili v náručí domáceho brankára. Posledný klinec výsledku zabili domáci hráči a odrazili tak nádeje „EŠKY“ na bodový zisk. V 52.minúte Fábry uzavrel skóre zápasu na 4:2 a rozhodol o tom, že tri body si do tabuľky pripíšu Nové Zámky.

„EŠKA“ posledný domáci zápas základnej časti odohrá v piatok o 17:30 proti Trenčínu. Následne uzavrieme v nedeľu základnú časť extraligy na ľade Zvolena.

52.kolo

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš                 4:2 (3:1,0:1,1:0)

Góly: 3. Dubec (Dom. Rehák, Sucharda), 14. Saarinen (Kytnár, Cardwell) PP, 20. Čaládi (Hudec), 52. Fábry (Dubec) resp. 19. Stehlík (Luža, Ri. Huna) PP, 37. Piatka (J. Sukeľ)

Strely: 42:24 (18:7,15:8,9:9)