HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

V stredu 8.marca odohráme zápas v Nových Zámkoch

pridané: 06.03.2017

V stredu o 18-tej hodine nastúpia naši chlapci na ľad v Nových Zámkoch.

V poslednom stretnutí si Novozámčania zmerali svoje sily na ľade Banskej Bystrice, ktorej podľahli tesne 3:4. Z posledných piatich zápasov však dokázali vyhrať doma nad Popradom 4:1 a majstrovskú Nitru zdolali vysoko 8:1. Zámky sa nachádzajú na ôsmom mieste v tabuľke Tipsport Ligy so ziskom 67 bodov. Za nimi je Trenčín so 64 bodmi a posledné desiate miesto patrí nám. Tvrdé boje o tabuľkové umiestnenie do ôsmeho miesta, budú zvádzať najmä mužstvá Poprad, Martin, Nové Zámky a Trenčín. 

My sme po poslednom domácom dueli s MHC Martin, ktorý sme prehrali 0:3, stratili aj teoretickú šancu na play-off.  Nové Zámky v tomto zápase budú chcieť uspieť a udržať si šancu na play-off. V aktuálnej sezóne Tipsport Ligy máme so Zámkami negatívnu zápasovú bilanciu. Z piatich stretnutí sme síce vyhrali dva, prvý na domácom ľade 3:2, druhý po predĺžení tiež v domácom prostedí 2:1, ale tri zápasy sme vysoko prehrali a strelecky sa trápili. Zámky nám v piatich dueloch nadelili dokopy 21 gólov, pričom my sme im dokázali dať len deväť.

Vzájomné zápasy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky      3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš      7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky      2:1 x (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš      5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky      2:6 (1:2, 0:3, 1:1)

 

Martin Kriška:

„K posledným zápasom v základnej časti chceme pristúpiť zodpovedne, neurobiť si hanbu a hrať každý zápas naplno. Týmito zápasmi sa budeme pripravovať na barážovú časť. Musíme odstrániť všetky chyby a zlepšovať sa od zápasu k zápasu." 

Róbert Spišák (tréner):

„Pokiaľ bola  šanca na play-off, tak sme k tomu aj pristupovali, žiaľ šanca už nie je žiadna, ale všetky tieto zápasy nám musia poslúžiť ako príprava na play-out. V zápasoch chceme odviesť maximum, nemôžeme si dovoliť výkyvy, ako v poslednom zápase proti Martinu. Možno dostanú šancu aj ďalší hráči, ktorí v poslednom domácom zápase neboli zapojení do hry. Bohužiaľ v zápase proti Martinčanom sa zranil Lištiak, zranený je stále Patrik Števuliak a Michal Uhrík, Adam Nagy absentuje pre chorobu."

"EŠKA" DO TOHO!!!