25.02.2018 18:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 ORIN Detva 28.02.2018 17:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 02.03.2018 17:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra !Pozor! proti Detve 25.2.2018 odohráme zápas o 18.00! Extraliga juniorov - výsledkový servis 20.-21. február 2018 Extraliga juniorov: ako ďalej? A-mužstvo povedie do konca sezóny Marek Uram a Juraj Halaj Preview k zápasu MHk 32 Liptovský Mikuláš vs HK Dukla Trenčín

Zlomili sme to!

pridané: 27.02.2017

V podtatranskom derby s Popradom v 49.kole Tipsport ligy sme triumfovali a do tabuľky sme si po dlhom čase pripísali tri body.

Na začiatku zápasu sa aktívnejšie prezentovali domáci hráči. Mali lepší pohyb, ktorým robili našim hráčom problémy. Všetko ale riešil s pokojom Nagy v našej bránke. Úvodný gól videli diváci v 4.minúte, keď si Mlynarovič pekne nakorčuľoval do pásma, kde ho prihrávkou našiel Svitana a mladý útočník domácich pekným blafákom cez os ihriska prekonal nášho brankára. Vyrovnanie prišlo o tri minúty. Uram si vybojoval puk na modrej čiare, prekorčuľoval stredné pásmo a v situácii dvoch na jedného sa rozhodol vystreliť. Spravil dobre a popri lapačke prekonal Fokina v domácej bránke. O dve minúty sme opäť prehrávali, keď Lichanec zakončil prečíslenie troch proti dvom tvrdou strelou z prvej a puk dostal za presúvajúceho sa Nagyho. Do konca prvej tretiny sme už aj napriek veľkej snahe domácich gól nevideli a tak „EŠKA“ v prvej prestávke prehrávala najtesnejším rozdielom.

Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu tej prvej. Domáci s aktívnejšou hrou a častou streľbou. Naši hráči sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. V 22.minúte po ľavom krídle vyrazil Uram, urobil na kruhu protismernú kľučku a posunul puk pred bránku voľnému Jakubovi Sukeľovi, ktorého strela bola gólová, no Fokin posunul bránku a gól neplatil. Rozhodca následne dohovoril ruskému brankárovi Popradu. V polovici zápasu prišli dve dobré príležitosti kamzíkov. Najprv si Mlynarovič perfektne nakorčuľoval s pukom medzi kruhy, kde bol absolútne voľný priestor a švihom zakončil. Strela bola nepresná, letela pár centimetrov vedľa Nagyovej svätyne. V 34.minúte sa Fabian krásne ukázal Krotákovi medzi kruhmi. Spracoval si prihrávku od kapitána domáceho mužstva a vystrelil. Nagy bol opäť pripravený na zákrok a s prehľadom skryl puk vo svojej lapačke. Gól sme tak v druhej tretine nevideli a po štyridsiatich minútach hry svietil na tabuly rovnaký stav ako v prvej prestávke.

Tretiu tretinu sa karta obrátila. Naši chlapci ako by si šetrili sily do tretej tretiny a od úvodného buly záverečnej tretiny boli aktívnejší a lepšie korčuľovali, čím si vypýtali druhú presilovú hru v zápase. Tú po minúte využil Kriška na vyrovnávajúci gól. Bagin mu poslal krásnu diagonálnu nahrávku a najproduktívnejší Lipták tvrdou strelou z prvej nedal Fokinovi šancu na úspešný zákrok. Ešte väčšia radosť nastala na našej striedačke o tridsať sekúnd, keď Kadlubiak prekvapil Fokina ľahkou strelou, ktorá mu prepadla cez lapačku až do siete a „EŠKA“ razom viedla. Domáci ostali ako obarení a zrazu sa im ich snaha o častú streľbu a aktívnu hru zasekla. Dielo skazy pre domáce mužstvo dokonali naši chlapci v polovici tretej tretiny. Ukážkovú gólovú otočku zavŕšili v ďalšej presilovej hre. Po vyhratom vhadzovaní na modrú čiaru prihral Stehlík na pravý kruh Róbertovi Hunovi. Jeho tvrdú strelu Fokin vyrazil pred seba, kde bol voľný Richard Huna a puk dorazil do odkrytej časti brány. Nakoľko Mlynarovič a ani Paločko v ďalšom priebehu hry nedokázali streliť čo i len kontaktný gól, pripísali sme si v Poprade tak vytúžené víťazstvo. Chlapcom sa v Poprade ich bojovnosť a nezlomná vôľa podopretá výborným výkonom brankára Nagyho vyplatila a aspon čiastočne si napravili chuť po predchádzajúcich dlhočizných nezdaroch.

V piatok privítame baranov z Banskej Bystrice a v nedeľu Martin s Pavlom Paukovčekom na striedačke. Tak neváhaj a príď povzbudiť našich chlapcov! Úvodné buly zápasov sa vhodí o 17:00

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

49.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš                          2:4 (2:1,0:0,0:2)

Góly: 4. Mlynarovič (Svitana), 9. Lichanec (Štrauch, Bjalončík) resp. 7. Uram (M. Sukeľ), 46. Kriška (Bagin, Nádašdi) PP, 47. Kadlubiak (Lištiak), 50. Ri. Huna (Ró. Huna, Stehlík) PP

 

Strely: 40:20 (16:6,15:2,11:14)

Tresty: 4:5

Presilovky: 0:2

Oslabenia: 0:0

 

HK Poprad: Fokin – Suchý, Fabian, Davydov, Ibragimov, Guliajev, Dinda, Pokovič, Ježek – Kroták, Mlynarovič, Svitana – Henderson, Zagrapan, Matúš Paločko – Štrauch, Bjalončík, Lichanec – Bondra, Murček, Troliga

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Luža, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Bagin, Burzala, Kadlubiak, Moravčík – Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna – Uram, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Cibák, Langhammer – Vybiral, Stümpel, Laco

 

Rozhodcovia: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba

Diváci: 1 121

 

 

Tomáš Paprčka

!Pozor! proti Detve 25.2.2018 odohráme zápas o 18.00!

Vážení športoví priatelia, dovoľujeme si informovať Vás o zmene hracieho času 25. februára 2018. Začiatok stretnutia proti súperovi z Detvy sa posúva na 18.00 hod. Veríme, že prídete všetci podporiť našich chlapcov. Tešíme sa na Vašu návštevu.

celý článok

Slovenskí reprezentanti do 17 rokov obsadili na turnaji vo Füssene druhé miesto

21.02.2018: SR "17" obsadila na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene konečné druhé miesto. Súčasťou tímu bol aj náš brankár Patrik Kozel a obranca Sebastian Droppa.

celý článok