HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Zlomili sme to!

pridané: 27.02.2017

V podtatranskom derby s Popradom v 49.kole Tipsport ligy sme triumfovali a do tabuľky sme si po dlhom čase pripísali tri body.

Na začiatku zápasu sa aktívnejšie prezentovali domáci hráči. Mali lepší pohyb, ktorým robili našim hráčom problémy. Všetko ale riešil s pokojom Nagy v našej bránke. Úvodný gól videli diváci v 4.minúte, keď si Mlynarovič pekne nakorčuľoval do pásma, kde ho prihrávkou našiel Svitana a mladý útočník domácich pekným blafákom cez os ihriska prekonal nášho brankára. Vyrovnanie prišlo o tri minúty. Uram si vybojoval puk na modrej čiare, prekorčuľoval stredné pásmo a v situácii dvoch na jedného sa rozhodol vystreliť. Spravil dobre a popri lapačke prekonal Fokina v domácej bránke. O dve minúty sme opäť prehrávali, keď Lichanec zakončil prečíslenie troch proti dvom tvrdou strelou z prvej a puk dostal za presúvajúceho sa Nagyho. Do konca prvej tretiny sme už aj napriek veľkej snahe domácich gól nevideli a tak „EŠKA“ v prvej prestávke prehrávala najtesnejším rozdielom.

Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu tej prvej. Domáci s aktívnejšou hrou a častou streľbou. Naši hráči sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. V 22.minúte po ľavom krídle vyrazil Uram, urobil na kruhu protismernú kľučku a posunul puk pred bránku voľnému Jakubovi Sukeľovi, ktorého strela bola gólová, no Fokin posunul bránku a gól neplatil. Rozhodca následne dohovoril ruskému brankárovi Popradu. V polovici zápasu prišli dve dobré príležitosti kamzíkov. Najprv si Mlynarovič perfektne nakorčuľoval s pukom medzi kruhy, kde bol absolútne voľný priestor a švihom zakončil. Strela bola nepresná, letela pár centimetrov vedľa Nagyovej svätyne. V 34.minúte sa Fabian krásne ukázal Krotákovi medzi kruhmi. Spracoval si prihrávku od kapitána domáceho mužstva a vystrelil. Nagy bol opäť pripravený na zákrok a s prehľadom skryl puk vo svojej lapačke. Gól sme tak v druhej tretine nevideli a po štyridsiatich minútach hry svietil na tabuly rovnaký stav ako v prvej prestávke.

Tretiu tretinu sa karta obrátila. Naši chlapci ako by si šetrili sily do tretej tretiny a od úvodného buly záverečnej tretiny boli aktívnejší a lepšie korčuľovali, čím si vypýtali druhú presilovú hru v zápase. Tú po minúte využil Kriška na vyrovnávajúci gól. Bagin mu poslal krásnu diagonálnu nahrávku a najproduktívnejší Lipták tvrdou strelou z prvej nedal Fokinovi šancu na úspešný zákrok. Ešte väčšia radosť nastala na našej striedačke o tridsať sekúnd, keď Kadlubiak prekvapil Fokina ľahkou strelou, ktorá mu prepadla cez lapačku až do siete a „EŠKA“ razom viedla. Domáci ostali ako obarení a zrazu sa im ich snaha o častú streľbu a aktívnu hru zasekla. Dielo skazy pre domáce mužstvo dokonali naši chlapci v polovici tretej tretiny. Ukážkovú gólovú otočku zavŕšili v ďalšej presilovej hre. Po vyhratom vhadzovaní na modrú čiaru prihral Stehlík na pravý kruh Róbertovi Hunovi. Jeho tvrdú strelu Fokin vyrazil pred seba, kde bol voľný Richard Huna a puk dorazil do odkrytej časti brány. Nakoľko Mlynarovič a ani Paločko v ďalšom priebehu hry nedokázali streliť čo i len kontaktný gól, pripísali sme si v Poprade tak vytúžené víťazstvo. Chlapcom sa v Poprade ich bojovnosť a nezlomná vôľa podopretá výborným výkonom brankára Nagyho vyplatila a aspon čiastočne si napravili chuť po predchádzajúcich dlhočizných nezdaroch.

V piatok privítame baranov z Banskej Bystrice a v nedeľu Martin s Pavlom Paukovčekom na striedačke. Tak neváhaj a príď povzbudiť našich chlapcov! Úvodné buly zápasov sa vhodí o 17:00

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

49.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš                          2:4 (2:1,0:0,0:2)

Góly: 4. Mlynarovič (Svitana), 9. Lichanec (Štrauch, Bjalončík) resp. 7. Uram (M. Sukeľ), 46. Kriška (Bagin, Nádašdi) PP, 47. Kadlubiak (Lištiak), 50. Ri. Huna (Ró. Huna, Stehlík) PP

 

Strely: 40:20 (16:6,15:2,11:14)

Tresty: 4:5

Presilovky: 0:2

Oslabenia: 0:0

 

HK Poprad: Fokin – Suchý, Fabian, Davydov, Ibragimov, Guliajev, Dinda, Pokovič, Ježek – Kroták, Mlynarovič, Svitana – Henderson, Zagrapan, Matúš Paločko – Štrauch, Bjalončík, Lichanec – Bondra, Murček, Troliga

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Luža, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Bagin, Burzala, Kadlubiak, Moravčík – Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna – Uram, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Cibák, Langhammer – Vybiral, Stümpel, Laco

 

Rozhodcovia: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba

Diváci: 1 121

 

 

Tomáš Paprčka