Bez gólu nevyhráme.

pridané: 24.02.2017

Do tretice sme Oceliarov na domácom ľade nezdolali.

Domáci začali svižne. Aktívne sme korčuľovali a prispeli sme k dobrému tempu zápasu.  V prvej polovici tretiny mali obidva mužstvá možnosť presilovej hry, ku gólom to ale neviedlo. V 8.minúte mali dobrú šancu na gól bratia Hunovci, ani tento pokus neskončil za brankárovým chrbtom. Hra mala spád. Korčuľovalo sa hore - dole. V záverečnej minúte dostala "EŠKA" možnosť presilovej hry o dvoch hráčov. Jakub Sukeľ  pätnásť sekúnd pred klaksónom premrhal po Uramovej prihrávke cez bránkovisko obrovskú šancu na gól.

V druhej tretine na začiatku doznela presilovka domácich bez úspechu. V 27.minúte Suja dobre zakončoval spomedzi kruhov, Nagy vytiahol dobrý zákrok. V 35.minúte sme videli prvý gól stretnutia. Na smútok domácich divákov padol do domácej siete. Dudáš nahodil puk od modrej čiary na bránu a ten prepadol až za Nagyho, pred ktorým clonilo viacero hráčov a náš brankár nemal šancu zareagovať. V posledných sekundách tretiny sa Uram s Matúšom Sukeľom ocitli pred Habalom, Uram bohužiaľ  volil namiesto strely prihrávku a puk skončil až za bránkou.

Na začiatku tretej tretiny sa Stehlík odvážne vydal do útočnej tretiny a tvrdou strelou narobil Habalovi problémy. V 43.minúte sa Vybíral vydal proti trojici hosťujúcich hráčov, predral sa až pred brankára a v páde zakončil, puk bohužiaľ neskočil v sieti. V 45.minúte mal Matúš Sukeľ na hokejke vyrovnávajúci gól po Kriškovej práci v útočnej tretine a následnej strele, ktorú Habal vyrazil s veľkou námahou a mladý útočník dorážal puk do odkrytej bránky. Bohužiaľ , puk v sieti neskončil. V 50.minúte hostia poistili svoje vedenie druhým gólom. Bartoš prenechal po prechode modrej čiary puk Šoltésovi, ktorý vystrelil spoza obrancu a ten zapadol do pravého vynkla  Nagyovej bránky. Hostia si už potom umnou hrou svoje vedenie postrážili a nedovolili domácim streliť kontaktný gól. Snaha sa našim hráčom nedá uprieť, aj v dnešnom zápase hráči nechali srdce, kvalita súpera ale tentokrát nebola prekonaná. Naši chlapci aj napriek tomu mohli z ľadu odísť so vztýčenými hlavami.

"EŠKA" sa najbližšie predstaví v nedeľu na ľade Popradu. Následne v piatok 3.3. a v nedeľu 5.3. sa predstavia na domácom ľade. Najskôr privítame lídra tabuľky Banskú Bystricu a v spomínanú nedeľu následne martinských hráčov pod vedením Liptákov Pavla Pavkovčeka a Juraja Halaja. Zápasy sa začínajú tradične o 17:00

"EŠKA" DO TOHO!!!

48.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice                                   0:2 (0:0,0:1,0:1)

Góly:  35. Dudáš (Bicek), 50. Šoltés (Bartoš, Matejka)

Strely: 19:26 (6:6,7:13,6:7)