Opäť dobrý výkon, opäť bez bodu.

pridané: 17.02.2017

„EŠKE“ už nepraje ani pani šťastena. Hráčom v dnešnom zápase nebolo dopriate bodovať ani po dobrom bojovnom výkone.

Domáci začali aktívne a vytvárali si šance. V prvej presilovke v 6.minúte si domáci vytvorili tlak a Stümpel našiel krásnou prihrávkou cez pásmo Nádašdiho a ten nekompromisne otvoril skóre.  V 15.minúte si najskôr vytvoril šancu Gmitter a následne sa na Tomeka rútil Stümpel. Ani jeden pokus sa pukom v sieti neskončil. V 17.minúte pri presilovke hostí sa uvoľnil Jakub Sukeľ a Tomek ukázal ukážkový semafor, ktorým držal domácich v jednogólovom náskoku. Záver prvej tretiny priniesol ešte vylúčenie domáceho hráča.

Úvod druhej tretiny priniesol gólovú smršť. Ako prvý sa presadil Hruška v presilovke a vyrovnal stav. O 41 sekúnd opäť poslal svojim prvým extraligovým gólom do vedenia domácich Mezovský, aby o ďalších 15 sekúnd bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil Konečný. To ale nebolo všetko. V tretej minúte tretiny sa presadil Stehlík a domáci viedli po tretíkrát.  V 36.minúte bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil Stupka. Do šatní sa ale neodchádzalo za vyrovnaného stavu. Krajší príklad príslovia nedáš, dostaneš ani nemohol nastať. Dvadsať sekúnd pred koncom neupratal Uram po Kriškovej práci za bránkou puk do odkrytej Tomekovej bránky, aby následne deväť sekúnd pred koncom tretiny Konečný poslal hostí do vedenia 3:4 po dorážke Brejčákovej strelu od modrej čiary.

V 52.minúte domáci opäť zrovnali. Delovkou od modrej Nádašdi svojim druhým gólom v presilovke rozjasal fanúšikov. Rozhodlo sa v 55.minúte. Neštastná situácia, keď Nagy po odrazenom puku nevedel kde má puk spadol v bránkovisku a čierne čudo sa zrazu ocitlo v sieti. Veľmi nešťastná situácia pre domácich poslala Žilinu do vedenia. Aj keď snaha domácich o vyrovnanie bola enormná, nedokázali ani v power play vyrovnať a tak ani v druhom zápase po reprezentačnej pauze nebodovali. Opäť ale podali zlepšený výkon a boli viac než vyrovnaným súperom žilinským hráčom.

Najbližšie hráme v nedeľu na ľade Nitry.

46.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina                       4:5 (1:0,2:4,1:1)

Góly: 7. Nádašdi (Stümpel, Kriška), 21. Mezovský (Kriška, M. Sukeľ), 23. Stehlík (Laco, Vybíral), 52. Nádašdi (Kriška, Uram) – 21. Hruška (Húževka, Hovorka), 22. Konečný (Holovič), 36. Stupka (Konečný, Holovič), 40. Konečný (Brejčák, Stupka), 55. Jurík

Strely: 39:35 (7:7,17:14,15:14)

Tresty: 7:7 + Hovorka (ZA) 10min NS

Presilovky: 2:1

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný (Nagy) – Bagin, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Burzala, Šiška, Kadlubiak, Moravčík – Vybíral, Stümpel, Laco – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ – Lištiak, Ro. Huna, Ri. Huna

MsHK Žilina: Tomek – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Rozhodca: Jura, Snášel – Korba, Riš