HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

V piatok 17.2.2017 zabojujeme doma proti Žiline

pridané: 15.02.2017

Žilinskí vlci sú v tabuľke Tipsport Ligy na peknom štvrtok mieste a majú 75 bodov. Počas reprezentačnej prestávky sa v žilinskom kádri udialo pár zmien. Z Nových Zámkov prišiel pod Dubeň český obranca Václav Čížek, na výmenu za Denisa Reháka a centra Štepána Novotného. Obranné rady Žilinčanov vystuží aj 27- ročný obranca Tomáš Bokroš, syn trénera Ernesta Bokroša. Vedenie klubu MsHK Žilina využilo posledné hodiny prestupového obdobia na posilnenie zadných radov a k vlkom sa vracia 26-ročný obranca Ján Ťavoda, ktorý v aktuálnej sezóne pôsobil v Banskej Bystrici. Žilinský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Po reprezentačnej prestávke sa Žilina predstavila na ľade v Banskej Bystrici, kde podľahla baranom 1:4. Jediný gól Žilinských vlkov strelil v 22. minúte Juraj Jurík.

Nám prvý zápas po reprezentačnej prestávke na domácom ľade proti Zvolenu nevyšiel podľa predstáv. Aj napriek výborne rozohratému zápasu sme nedokázali udržať vedenie na svojich hokejkách a nakoniec sme prehrali 4:5. 

Do zápasu proti Žiline by mali nastúpiť už aj nové posily. Dokážeme sa proti silnému súperovi zmobilizovať a uspieť? 

Roman Durný: „Dáme do bojov o play-off všetko, šance sú stále, nádej umiera posledná."

„Vieme o čo hráme. Máme cieľ, chceme play-off. Musíme robiť aj nemožné aby sme ho získali. My už nemáme žiadneho jednoduchého súpera, určite sa na Žilinu pripravíme a dúfam, že to skončí lepšie ako proti Zvolenu," zhodnotil Martin Kriška.

 

Róbert Spišák (tréner MHk32LM): „ My nemáme ľahkého súpera nikoho, v každom stretnutí nám ide o play-off. Zbrane neskladáme, stále budeme bojovať o miesto medzi ôsmimi účastníkmi o play-off. Urobíme pre to všetko." 

 

 

Vzájomné zápasy:

MsHK Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš               2:7 (0:1, 2:4, 0:2)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina               2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

MsHK Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš               7:3 (3:0, 3:3, 1:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina               1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

MsHK Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš               4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

 

"EŠKA"DO TOHO!!!