Po dobrom výkone opäť bez bodu.

pridané: 14.02.2017

Prvý zápas po reprezentačnej prestávke sme podali zlepšený výkon. Ani tom nám na body nestačilo.

Naši chlapci začali aktívne. Boli pohyblivejší a aktívnejší v streľbe. Prvú dobrú šancu si vytvorili bratia Hunovci. Úvodný gól sme vzhliadli v 9.minúte. Hosťujúci brankár strelu od modrej čiary iba vyrazil k ľavému kruhu, kde si ho našiel Lištiak a pohotovou strelou z prvej poslal puk do siete. V 14.minúte mali hostia dobrú príležitosť, puk sa do siete nedostal. V 17.minúte v oslabovke po chybe domáceho hráča sa v dobrej pozícii ocitli hostia a Durný musel ratovať situáciu. V 18.minúte si zakričali diváci gól po druhýkrát. Patrik Števuliak sa po buly v obrannom pásme dravo predral popri ľavom mantinely okolo obrancu a v situácii dvoch na jedného sa rozhodol vystreliť. Trafil presne do ľavého horného rohu a diváci jasali. Úvodná prestávka bola na zimnom štadióne radostná.

Domáci bohužiaľ nenadviazali v prostrednej tretine na výkon z tej prvej. Hostia prebrali iniciatívu a zatlačili domácich V 25.minúte hrali hostia presilovku a Klhúfek pred bránkou vložil hokejku do strieľanej prihrávky z rohu a nedal Durnému šancu na úspešný zákrok. V 37.minúte sa stav zápasu vyrovnal. Domáci hráči spravili chybu v obrannom pásme a Klhúfek osamotený pred Durným poslal skákajúci puk do siete. Po dvoch tretinách tak svietil na tabuli vyrovnaný stav.

Domáci sa vrátili k aktívnej hre v úvode záverečnej tretiny a boli odmenení tretím gólom. V 42.minúte vkorčuľoval do tretiny Matúš Sukeľ a z pravého rohu prekvapil Šimka. V 44.minúte domáci opäť viedli o dva góly. Stehlíkova tvrdá strela prepadla Šimkovi za chrbát a Laco ho dorazil do siete. Hostia v priebehu šiestich minút v rozmedzí 48. až 54. minút dokonale otočili stav stretnutia. Najprv Klhúfek svojim tretím gólom v zápase počas presilovej hry znížil. O minútu na to Síkela využil neprehľadnú situáciu pred Durným a vyrovnal, aby Puliš po odrazenom puku od zadného mantinelu dokonal skazu domácich. Tí sa v závere pokúsili o hru bez brankára, ale ani napriek vytvorenému tlaku nedokázali vyrovnať a opäť tak z Liptova odviezli všetky body hosťujúci hráči.

"EŠKU" čaká ďalší dôležitý súboj o play off v piatok na domácom ľade proti Žiline.

"EŠKA"DO TOHO!!!

45.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen                             4:5 (2:0,0:2,2:3)

Góly: 9. Lištiak (Ri. Huna, Kadlubiak), 18. Števuliak (Oravec), 42. M. Sukeľ (Kriška, Sukeľ J.), 44. Laco (Stehlík) resp. 25. Klhůfek (Jurík, Majdan) PP, 37. Klhůfek (Majdan), 48. Klhůfek (Hraško, Majdan) PP, 49. Síkela (Andersons), 54. Puliš

Strely: 34:30 (7:5,12:17,15:8)