Pod hradom Matúša Čáka nám ruže nekvitli.

pridané: 06.02.2017

V súboji s Duklou Trenčín sme nedokázali dobre rozbehnutý zápas priviesť do víťazného konca.

V bránke dostal opäť šancu pred Križanom mladík Durný. V prvej tretine hýrili o čosi väčšou aktivitou domáci. V 4.minúte dobre zakončoval Bezúch, Durný stihol pohotovo zareagovať a puk pomedzi svoje betóny nepustil do siete. V 8.minúte si išiel sadnúť na trestnú lavicu Stehlík, a domáci Holenda po Cebákovej prihrávke zodvihol v dobrej príležitosti puk až nad bránku „EŠKY“ a sa na úvodný gól sa čakalo ďalej. A v prvej tretine ho diváci na tribúnach nevideli. Po úvodnej tretine bol stav bezgólový.

Bezgólový stav sa zmenil v 24.minúte. Tvrdú Baginovu strelu od modrej brankár neudržal a do odkrytej brány puk dopravil Bezúch. O minútu nato sa Jakub Sukeľ ocitol v samostatnom nájazde, Volden pekným zákrokom lapačkou nedovolil mladému útočníkovi Mikulášanov vyrovnať. To sa podarilo až Martinovi Kriškovi v 29.minúte v presilovej hre. Nádašdi nabil Stumpelovi, ten vyslal tvrdú strelu na bránu, pred ktorou stál Kriška a jemným tečom poslal puk do siete. Vyrovnaný stav vydržal len krátko. V 32.minúte sa presilovke Hlinka dravo predral až pred Durného a na dva razy doklepol puk za jeho chrbát tiesnený obrancom. Viac gólov sme už v prostrednej tretine nevideli a tak museli naši chlapci doháňať jednogólové manko.

V úvodnej minúte záverečnej tretiny sa na bránu domácich rútil Kriška, Volden na dvakrát skrotil puk a šancu na vyrovnanie. V 50.minúte opäť druhý útok a Kriška v šanci po Uramovej prihrávke, ani z tohto mráčika ale nezapršalo a „EŠKA“ stále prehrávala o jeden gól. Aktivita a tlak boli v tejto fáze zápasu jasne na strane Liptákov. Gól však nie a nie padnúť. Minútu a pol do konca zápasu si tréner Spišák zobral oddychový čas a na následné buly v útočnom pásme nastúpili šiesti hráči v drese Liptovského Mikuláša. Ani korčuliar navyše ku gólu neviedol a naši chlapci tak opäť odchádzali z ľadu bez bodu.

Teraz príde na raz opäť reprezentačná prestávka, po ktorej sa naši chlapci dvakrát predstavia na domácom ľade. Prvý zápas odohrajú v utorok 14.2. o 17:00 v SE aréne proti Zvolenu. Nasledovať bude zápas proti Žiline v piatok 17.2. rovnako o 17:00.