HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Boj o ôsmu priečku pokračuje

pridané: 01.02.2017

V piatok 3.2.2017 o 17-tej hodine privítame na domácom štadióne HC Mikron Nové Zámky.

Zámky sú na poslednom mieste v tabuľke Tipsport ligy s 50 bodmi, na deviatej priečke je Dukla Trenčín, ktorá má len o jeden bod menej ako my. Bodový rozdiel od posledného ôsmeho miesta zaručujúceho play-off  po poslednú priečku tabuľky je len trojbodový. Súboje o ôsme miesto a play-off budú ešte veľmi zaujímavé.

Nové Zámky z posledných piatich stretnutí získali 5 bodov, keď dokázali zvíťaziť v Nitre 3:1 a minulom kole zdolali v predĺžení po dramatickom súboji  Poprad 3:2. V Poprade odohral posledný zápas v drese Nových Zámkov  ich najproduktívnejší  hráč Kamil Brabenec, ktorý sa z rodinných dôvodov vrátil domov  do Komety Brno. 

My sme z posledných piatich zápasov dokázali získať len dva body, keď sme doma zvíťazili po predĺžení nad Martinom 2:1. Naposledy sme vo veľmi oklieštenej zostave podľahli Banskej Bystrici 1:6. Každý zápas je ťažký, no dôležité je to, že play-off máme len vo svojich rukách. Nemôžeme čakať na iné výsledky, ale musíme sa spoliehať na seba, na svoju hru a musíme byť úspešní, ja pevne verím, že budeme," skonštatoval tréner Róbert Spišák. 

Mužstvo neustále trápia zranenia a posledné zápasy do značnej miery ovplyvnila aj pomerne veľká maródka. Je pravda, že určitý zdravotný hednikep tam je, musíme to však prekonať. Hráči, ktorí mali teplotu, sú už relatívne v poriadku. Po chorobe býva organizmus oslabený a je ťažšie sa cez to dostať, ale sú to silní chlapi a pevne verím, že sa s tým dobre popasujú a budú môcť odovzdať na ľade plnohodnotný výkon," povedal pre mhk32lm.sk, tréner Róbert Spišák. 

 

Vzájomné zápasy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky      3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

HC Nové Zámk - MHk 32 Liptovský Mikuláš        7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky      2:1 x (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš      5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

 

Do prestávky pred poslednou šestinou súťaže nás čakajú dva dôležité a ťažké zápasy. Držme naším chlapcom palce. Matúš Sukeľ: „V piatok hráme doma veľmi dôležitý zápas proti Novým Zámkom a urobíme všetko preto, aby sme vyhrali. Chcel by som týmto pozvať všetkých našich fanúšikov na štadión aby nás prišli podporiť a povzbudiť." 

„EŠKA“ DO TOHO!!! 

M.