V Banskej Bystrici bez nároku na body.

pridané: 27.01.2017

V rámci 41.kola hokejovej extraligy Slovenska sme vycestovali na ľad Banskej Bystrice.

V bránke „EŠKY“ sa opäť objavil mladík Durný. Dlho však medzi troma žrďami nepobudol. Na striedačku sa pobral už v piatej minúte, po dvoch góloch domácich hráčov v rozmedzí dvadsiatich sekúnd. Naši chlapci nestíhali za hráčmi súpera a Banská Bystrica v prvej tretine na ľade herne prevyšovala našich chlapcov. Tretí gól padol v 15.minúte, keď sa Kafka dostal k odrazenému puku a do odkrytej bránky navýšil skóre. Po prvej tretine viedli domáci trojgólovým rozdielom.

V druhej tretine sa naši chlapci osmelili a začali lepšie korčuľovať, čo sa prejavilo na zlepšenej hre a šanciach pred domácou bránkou. V 36.minúte mal dobrú príležitosť Cibák, jeho strela z medzikruhov neprešla pomedzi betóny brankára do siete. V 39.minúte Kriška dobre mieril v presilovke, znížiť sa ani jemu bohužiaľ nepodarilo. Gól prišiel v záverečnej minúte prostrednej tretiny. Tesne po návrate domáceho hráča z trestnej lavice strieľal Šiška od modrej čiary a Vybíral jeho strelu tečoval do siete. Po dvoch tretinách prehrávali Mikulášania o dva góly.

V tretej tretine domáci nenechali nič na náhodu a potvrdili svoje kvality a pozíciu favorita v zápase. Troma gólmi sfúkli hosťujúcu snahu o kontaktný gól zo stola a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke. Postupne sa presadil v 44.minúte Ďatelinka, následne v 54.minúte pridal svoj druhý gól v zápase a skóre uzavrel Bortňák v 56.minúte. Hostia bohužiaľ v tomto zápase nepodali optimálny výkon.

Hráčov „EŠKY“ čakajú po víkendovom zápase hviezd v Poprade dva veľmi dôležité stretnutia. V piatok 3.2. o 17:00 privítame na domácom ľade Nové Zámky a v nedeľu 5.2. cestujeme do Trenčína. Držme našim chlapcom palce!

Tisport liga

41.kolo

HC 05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš                            6:1 (3:0,0:1,3:0)

Góly: 5. Kafka (Maione, Zigo) PP, 5. Andrisík (Tamáši), 15. Kafka (Zigo, Andrisík), 44. Ďatelinka (Trichno), 54. Ďatelinka (Belluš), 56. Bortňák (Lamper, Matoušek) resp.  40. Vybíral (Šiška, Cibák)

Strely: 46:28 (12:8,11:14,23:6)