Kamzíci brali všetky body.

pridané: 20.01.2017

V rámci 40.kola domáca "EŠKA" privítala v "kôlničke" hráčov Popradu.

V úvode prvej  tretiny dominovali hráči hostí. Pôsobili živším dojmom a viac sa tlačili pred Križana v domácej bránke. Úvodný gól stretnutia sme videli v už v tretej minúte. Štrauch strelou švihom spoza hráča prekonal Križana. Hostia boli aktívny ale góly nepridali. V polovici tretiny prišlo vyrovnanie z hokejky Krišku, ktorý pekným blafákom po Uramovej nahrávke spoza bránky poslal puk do pravého  horného rohu Šúrekovej bránky. V 13.minúte domáci viedli. Kriška svojim druhým gólom rozjasal divákov. Spomedzi kruhov poslal puk cez skrumáž tiel do siete. Domáci ale do prvej prestávky nešli s pocitom vedenia. Svitana vystrelil z veľkého uhla a Križanovi puk preletel ponad rameno. Úvodná tretina nám priniesla až štyri góly.

Druhá tretina sa niesla v réžii domácich hráčov. Veľké šance Cibáka, Rudolfa Hunu a ani strela Nádašdiho  sieť nerozvlnili. V tejto fáze zápasu sa pravdepodobne rozhodlo o osude zápasu. Domáci nedokázali hosťom gólovo odskočiť a tí sa pomaly ale isto nadychovali k tlaku. V druhej tretine sme gól nevideli a stav bol naďalej vyrovnaný.

Rozhodujúci gól stretnutia padol v úvodnej minúte záverečnej tretiny. Po tridsiatich sekundách sa Kroták  dostal na pravom kruhu k puku a tvrdou strelou nedal Križanovi šancu. Hostia následne dostali možnosť presilovej hry, Mikulášania sa dobre bránili a nedovolili Kamzíkom skórovať. Hra bola v tretej tretine dosť rozháraná , čo vyhovovalo hosťom. Domáci svoje šance, ktorých nebolo veľa,  nedokázali využiť a stále prehrávali. V záverečnej minúte si tréner Spišák zobral oddychový čas, odvolal Križana, ale ani korčuliar navyše neviedol k vyrovnaniu a domáci tak natiahli negatívnu sériu.

"EŠKU" čaká dvojzápas s Martinom. V nedeľu sa predstavíme na súperovom ľade a v utorok si dohráme zápas, ktorý sme neabsolvovali skrz súperovu maródku.

"EŠKA" DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

40.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad                                2:3 (2:2,0:0,0:1)

Góly: 10. Kriška (Uram), 13. Kriška (Nádašdi, Uram) – 3. Štrauch (Postnikov), 16. Svitana, 41. Kroták (Matúš Paločko, Troliga)

 

Strely: 21:22 (8:11,9:6,4:5)

Tresty: 3:2

Presilovky: 0:0

Oslabenia: 0:0

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Šiška, Nádašdi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Oravec, Uhrík – Ru. Huna, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Števuliak, Stümpel, Ro. Huna – Lištiak, Piatka, Laco

HK Poprad: Šúrek – Guliaev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov, Mate. Paločko – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matú. Paločko – Bondra, Murček, Vorobyev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

 

Rozhodcovia: Kalina, Valach – Jobbágy, Korba

Diváci: 1360

 

Tomáš Paprčka

Podarilo sa

18.01.2020: Uspeli sme v meste ocele, v Košiciach.

celý článok

hráčska vymena

Zmeny v kádri

17.01.2020: Počas týždňa nastali hráčske pohyby v našom mužstve.

celý článok

Pred zápasom 41.kola

17.01.2020: V rámci 41.kola nastúpime v Košiciach.

celý článok

Pred zápasom 40.kola

12.01.2020: ​V rámci 40. kola uvidíme na Liptove podtatranské derby.

celý článok