Z východu republiky sa vraciame bez bodu.

pridané: 16.01.2017

Dobre rozbehnutý zápas na ľade Oceliarov sme do víťazného konca, bohužiaľ nedotiahli.

Košičania začali aktívnejšie, domáce prostredie im velilo útočiť, naši chlapci sa dobre bránili a vyrážali do protiútokov. Úvodný gól padol až v 17.minúte. Na našu radosť, puk skončil v domácej sieti. Rudolf Huna sa uvoľnil pri pravom mantinely, puk potiahol cez os ihriska, pekným blafákom oklamal Kopřivu v domácej bránke a poslal puk do siete. Následne Križan vyriešil dobrú strelu Bartoša a „EŠKA“ šla do kabín s jednogólovým vedením.

Domáci vyrovnali skóre zápasu v 25.minúte v presilovej hre. Suja našiel krásnou prihrávkou popred bránu Šoltésa na ľavom kruhu a ten z prvej prestrelil presúvajúceho sa Križana. V polovici zápasu sme opäť viedli. Stümpel obkorčuľoval bránku a z pravej strany našiel nezištnou prihrávkou pri druhej tyčke Števuliaka, pre ktorého už nebol problém dopraviť puk do siete. Tento gól bol ukážkou Stümpelovho umenia prihrávky. Ďalšie góly sme do druhej sirény nevideli a tak aj po 40.minútach hry sme v metropole východu viedli o jeden gól.

V 44.minúte prišlo k vyrovnaniu. Domáci opäť v presilovej hre dokázali prekonať Križana. Boltun medzi kruhmi tečoval Jenčíkovu strelu po ľade a Križan nestihol zareagovať na zmenu trajektórie puku. Začínali sme tak odznova. Domáci pritlačili po vyrovnávajúcom góle našich chlapcov, Križan však všetky situácie s pokojom zlikvidoval a podržal „EŠKU“. Rozhodujúci moment prišiel v 55.minúte. Domáci aj na tretí gól využili presilovú hru. Nagy našiel pri pravej tyčke krásnou prihrávkou Jenčíka a tomu stačilo len nastaviť hokejku a poslať puk za bránkovú čiaru. „EŠKA“ v snahe vyrovnať v záverečnej minúte poslala na ľad o jedného korčuliara navyše, vyrovnanie to ale neprinieslo. Práve naopak, Nagy sa zmocnil v strednom pásme puku a z pred modrej čiary ho poslal do opustenej svätyne Liptákov. „EŠKE“ sa tak nepodarilo bodovať už v štvrtom zápase.

Najbližšie sa hráči Liptovského Mikuláša predstavia v piatok 20.1. o 17:00 na domácom ihrisku proti Popradu.

39.kolo

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš               4:2 (0:1,1:1,3:0)

Góly: 25. Šoltés (Suja, Deyl), 44. Boltun (Jenčík), 55. Jenčík (Nagy), 60. Nagy – 17. Ru. Huna (Cibák, Burzala), 30. Števuliak (Stümpel, Kabáč)

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Koch, Matejka, Šmach, Vašíček, Jankovič – L. Nagy, Boltun, Jenčík – Varga, Suja, Milý – Bartoš, Klíma, Bicek – Bartánus, Šedivý, Šoltés

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (A. Nagy) – Mezovský, Burzala, Šiška, Nádašdi, Moravčík, Kadlubiak, Makovský – Sukeľ, Cibák, Ru. Huna – Uram, Uhrík, Kriška – Kabáč, Stümpel, Števuliak – Laco, Piatka, Lištiak

Rozhodca: Orolín – Gajan, Smrek