Nešťastný zápas s majstrom

pridané: 13.01.2017

V treťom domácom zápase s majstrovskou Nitrou sme prehrali po nešťastnom priebehu zápasu.

V prvej tretine boli aktívnejší domáci hráči. Mali puk viac na hokejkách a vytvárali si aj dobré strelecké príležitosti, ktoré bohužiaľ  zostali nevyužité. Skóre zápasu otvorili na opačnej strane hostia, ktorí potrestali prvú vážnejšiu chybu domácich. Slovákov útok zakombinoval v rýchlom protiútoku a Šille pomedzi vyrážačku a telo Križana poslal puk do siete. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale všetky strelecké pokusy skončili v náručí dobre chytajúceho brankára hostí a domáci tak po prvej tretine prehrávali najtesnejším rozdielom.

Druhá tretina rozhodla o osude zápasu. Aktívny domáci hráči boli v rovnovážnej hre viac než vyrovnaným súperom majstrovskému mužstvu. Bohužiaľ, koncovka v tomto zápase bola pre nich zakliata. Šance Matúša Sukeľa či Rudolfa Hunu zostali nevyužité. V 23.minúte hrali domáci presilovú hru, pár sekúnd dokonca o dvoch hráčov, vytvorili si enormný tlak, ktorý ale opäť zostal bez vsieteného gólu. Jakub Sukeľ, Marek Uram nedokázali prekonať brankára ani z vyložených šancí. V 30.minúte Slovák po chybe domáceho obrancu tvrdou strelou z pravého kruhu popri vyrážačke strelil druhý gól hostí , po ktorom domáci znervózneli. Rozhodca začal vylučovať a hostia ukázali čo v modernom hokeji rozhoduje zápasy. Presilové hry majú Nitrania natrénované na výbornú a ukázali to aj na Liptove. Na konci presilovej hry Nitra zvýšila náskok už na rozdiel troch gólov. Meland nahodil puk pred Križana, kde ho ešte tečoval Paukovček a poslal puk za brankárov chrbát. V 34.minúte mohol Uram znížiť, nezapršalo ani z tohto mráčika. V 35.minúte dostali hostia v jednej sekunde možnosť zahrať si presilovku o dvoch hráčov a Milam bombou od modrej do ľavého vynkla nedal Križanovi ani náznak na úspešný zákrok. Križan sa nechal vystriedať a domáci mali pred sebou štvorgólový náskok súpera. Uram sa snažil vstreliť úvodný gól domácich, ale ani v ďalšej šanci neuspel. V posledných sekundách tretiny prišiel nešetrný zákrok Versteega na Richarda Hunu, ktorý opustil ľad na nosítkach a putoval do nemocnice. Hráč hostí pre zmenu putoval pod sprchy a zápas nedohral pre päťminútový trest.

V úvode tretej tretiny mali domáci možnosť v dlhej presilovej hre niečo spraviť s výsledkom. Nedarilo sa im však usadiť v útočnom pásme a presilovka ubehla ako voda. V ďalšom priebehu tretiny sa hostia do útoku nehrnuli, hru kúskovali a držali hráčov "EŠKY" v dostatočnej vzdialenosti od vlastného brankára. Domáci strelili gól až v závere zápasu, keď už nemohli ovplyvniť osud stretnutia. V 57.minúte našiel Uhrík peknou nahrávkou spoza bránky medzi kruhmi Krišku, a ten strelil čestný gól domácich, ktorý prišiel neskoro. Zápas sa dohral bez väčších emócií a "EŠKA" tak opäť nebodovala.

Liptovský Mikuláš a jeho hráči cestujú najbližšie do Košíc. Domácim priaznivcom sa predstavia opäť v piatok 20.1. v dôležitom zápase s Popradom.

"EŠKA" DO TOHO!!!

Tipsport liga

38.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra                     1:4 (0:,0:3,1:0)

Góly: 57. Kriška (Uhrík, M. Sukeľ) – 14. Šille (Cope, Slovák), 30. Slovák (Cope, Ordzovenský), 33. Paukovček (Meland, Ručkay), 35. Milam (Ordzovenský, Slovák) PP2

Strely: 27:27

Tresty: 5:4 + Cibák (LM) 10min OT NESSP, Huna Ru. (LM) 10min VRAZ, Versteeg (NR) 5 + DKZ

Presilovky: 0:1

Oslabenia: 0:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (35.Nagy) – Moravčík, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, M. Šiška, Burzala, Kabáč – Števuliak, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Ru. Huna, Stümpel, Ri. Huna – Lištiak, Piatka, Uhrík

HK Nitra: Harzell – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Versteeg, Meland, Korím – Cope, Slovák, Šille – Ručkay, Krištof, J. Šiška – Bajtek, Štefanka, Macík – Múčka, Paukovček, Piačka

Rozhodcovia: Snášel, Husár – Bednár, Holienka