Pod Dubňom prehra o dva góly

pridané: 09.01.2017

V súboji so Žilinou v rámci 37.kola sme nedokázali bodovať a domáci nám tak pripravili druhú prehru v rade.

V našom drese sa neobjavil Matúš Sukeľ, ktorý sa po prvýkrát predstavil v drese Slovanu Bratislava v nadnárodnej súťaži KHL. V druhom útoku ho nahradil jeho brat Jakub a Martin Kriška sa presunul na centra tejto formácie. V akcii sme opäť videli aj duo Lištiak – Piatka, ktorí sa vrátili do zostavy po dlhších zraneniach.

Prvá tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Prvú väčšiu šancu mal v 8.minúte Jurík, ktorý sa natlačil pred Nagyho z pravej strany. V 14.minúte druhá  formácia Liptákov vytvorila v domácej obrannej tretine tlak, gól ale nepadol ani z tejto aktivity. V tejto fáze tretiny sa veľa korčuľovalo, šancí bolo ako šafranu. Úvodný gól sme videli až v 18.minúte. Domáci Rogoň sa natlačil spoza bránky až pred Nagyho a strelou po ľade otvoril skóre stretnutia. „EŠKA“ vyrovnala ešte pred prvou sirénou. Pol minúty pred klaksónom vyhral Stümpel buly v útočnom pásme na Šišku, ten  si potiahol puk viac na os ihriska a strelou švihom prekonal domáceho Tomeka. V prvej prestávke bol stav vyrovnaný.

Úvod druhej tretiny priniesol aktivitu Mikulášanov. V 24.minúte ich však schladili domáci v presilovej hre. Vytvorili si tlak a po kombinácii sa puk dostal až k Hruškovi na pravom kruhu, ktorý presnou strelou pod hornú žrďku poslal domácich do vedenia. V polovici zápasu mohol tvrdou strelou prinavrátiť vyrovnaný stav Nádašdi, Tomek bol pozorný. V 35.minúte pridali domáci tretí gól stretnutia. Pri avizovanom vylúčení jedného z našich chlapcov dorazil Stupka za Nagyho strelu Hovorku od modrej čiary, ktorá mu prepadla za chrbát a puk zostal ležať pred bránkovou čiarou. Následne Richard Huna nedotiahol na puk pred Tomekom po chybe domáceho obrancu a skóre sa nemenilo. Štvrtý gól domácich prišiel ešte pred druhou sirénou. Hovorka sa dostal na ľavom kruhu k odrazenému puku a tvrdou strelou popod ruku Nagyho navýšil vedenie domácich. V druhej prestávke mali hráči Liptovského Mikuláša o čom premýšľať.

Do tretej tretiny nastúpil do bránky „EŠKY“ Križan a hostia sa pustili do stíhacej jazdy. V 48.minúte hostia znížili na rozdiel dvoch gólov a tretia tretina nabrala na zaujímavosti. Jakub Sukeľ sa dostal pred Tomekom k osamotenému puku a znížil strelou popri vyrážačke na 4:2. Tempo záverečnej tretiny bolo rýchle, ale bez väčších šancí. V záverečnej minúte si zobral tréner Spišák oddychový čas a Liptáci si zahrali minútovú power play. Ani hráč navyše nepriniesol gólový efekt a Žilinčania tak po tretí raz z piatich pokusov porazili „EŠKU“.

Hráči Liptovského Mikuláša sa najbližšie predstavia domácim fanúšikom, keď v „Kôlničke“ budú hostiť majstrovskú Nitru. Zápas sa hrá v piatok 13.1. v tradičnom čase o 17:00.

37.kolo

MšHK Žilona – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       4:2 (1:1,3:0,0:1)

Góly: 18. Rogoň (Gmitter), 24. Hruška (Juraško, Hovorka) PP, 35. Stupka (Hovorka), 38. Hovorka (Handlovský, Ondruš) – 20. Šiška (Stümpel), 48. Sukeľ Jakub

Strely: 24:24 (9:8,10:8,5:8)

Tresty: 4:3 + Gutwald (ZA) 10min NAPHK

Presilovky: 1:0

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Macejko, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka (C) – Jurík, Húževka, Švihálek – Matis, Novotný, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy (41. Križan) – Šiška, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Burzala – Števuliak, Cibák, Uhrík – Uram, Kriška, Sukeľ J. – Huna Ru., Stümpel, Huna Ri. – Lištiak, Piatka, Kabáč

Rozhodcovia: Goga, Valach – Šefčík, Junek