Dôležitá výhra s Martinom!

pridané: 28.12.2016

V rámci 33.kola sa naši chlapci predstavili na domácom ľade proti nepríjemnému súperovi z Martina. Tri góly v Dzubinovej sieti nám zaručili dôležité body.

V prvých striedaniach mali mierne navrch hostia. V 5.minúte však mohli udrieť domáci. Jožko Stümpel prečítal na modrej čiare prihrávku súpera a zrazu sa rútil sám na brankára. Jeho strela skončila na ľavom betóne Dzubinu.  O minútu nato dostali hostia príležitosť otvoriť skóre stretnutia v presilovke o dvoch hráčov. „EŠKA“ situáciu ustála a ubránila početnú nevýhodu na ľade. V prvej tretine sa veľa korčuľovalo a bolo množstvo súbojov. V 18.minúte mali obrovské šance domáci hráči. Najprv dnes agilný Stümpel sa po zlej rozohrávke nachvíľu ocitol osamotený pred brankárom a jeho šibalské zakončenie opečiatkovalo pravú tyčku a brvno, po ktorom sa následne puk odrazil mimo bránku. Overiť to musel až videorozhodca. O pol minúty nato Matúš Sukeľ získal na modrej čiare puk, vnikol do pásma a po jeho strele švihom opäť zvonila pravá Dzubinova žŕdka. Do kabín sme odchádzali za bezgólového stavu.

V 22.minúte kombinácia M. Sukeľa a Roba Hunu neviedla ku gólu. V 27.minúte sa Rudolf Huna dobre popri pravom mantinely natlačil až pred brankára, ten jeho pokus zmaril. Keď sa zápas prehupol do druhej polovice dostali výhodu dvojnásobnej presilovky aj domáci. V nej zakombinovala Stümpelova presilovková formácia a Uram do prázdnej bránky otvoril skóre zápasu. V závere tretiny si dobré zakončenie vypracovala štvrtá domáca formácia. Hostia odpovedali tlakom v posledných sekundách tretiny, ale ani ich strelecké pokusy neskončili v sieti. Po druhej tretine viedla „EŠKA“ najtesnejším rozdielom.

Prvá polovica tretej tretiny bola nervózna, rozkúskovaná. Šance sa rodili ťažko a boli vidieť aj menšie strkanice. V 52.miúte mohli hostia vyrovnať, Križan svoje mužstvo pri tvrdej strele podržal a nedovolil Martinu vyrovnať. Z domáceho brankára sršala pohoda a spoľahnutie. V 56.minúte putoval na trestnú lavicu domáci matador Cibák, ktorému sa rozhodnutie rozhodcu nepáčilo a inkasoval aj osobný trest. Hostia zacítili veľkú šancu vyrovnať. V presilovkovom tlaku ale pozabudli na najstaršieho z Hunovcov, Ruda, ktorý sa dostal do samostatného úniku, a strelou popri pravom betóne, druhým gólom poistil vedenie našich farieb. Hostia sa nevzdali a v poslednej minúte sa im predsa podarilo streliť kontaktný gól. V neprehľadnej situácii sa najrýchlejšie zorientoval Koyš a prekonal Križana v bráne Liptovského Mikuláša. Následne si hostia zobrali oddychový čas. Po buly odvolali brankára, naši chlapci však získali puk a Nádašdi uzavrel skóre do opustenej bránky strelou zo strednej tretiny.

„EŠKA“ si tak pripísala dôležité víťazstvo. Najbližšie cestujú hráči Liptovského Mikuláša na ďalší šesťbodový zápas v piatok 30.12. do Nových Zámkov.

33.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin                                   3:1 (0:0,1:0,2:1)

Góly: 32. Uram (Kriška) PP2, 57. Ru.Huna (Ro.Huna, Kadlubiak) OS, 60. Nádašdi – 60. Koyš (Heizer)

Strely: 24:25 (9:7,7:8,8:10)

Tresty: 6:6 + Cibák 10min OT

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 1:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Šiška, Makovský, Kadlubiak, Moravčík – Števuliak, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kabáč, Stümpel, Uhrík

MHC Martin: Dzubina – Pulli, Bačík, Pacalaj, Brňák, Salija, Dvořák, Rusina, Fabian – Rapáč, Heizer, Koyš – Dlouhy, Galamboš, Varga – Korostin, Pokrivčák, Markovič – Rzavský, Surovka, Mráz

Rozhodcovia: Orolin – Bogdaň, Gajan