Neúspešné derby pod Tatrami.

pridané: 22.12.2016

V štvrtom tohtosezónnom podtatranskom derby sme si body do tabuľky nepripísali.

V troch doterajších vzájomných zápasoch s Popradom v tejto sezóne sme vždy bodovali. Ani štvrtý zápas pre nás nezačal najhoršie a už v tretej minúte sme viedli. Uhrík potiahol po pravej strane puk do pásma a strelou švihom prekonal Šúreka, ktorému puk popod pazuchu prepadol do siete. Dlho sme sa z vedenia netešili a už o dve minúty bolo vyrovnané, keď Murček vo vzduchu dorazil Bondrovu bekhendovú strelu do siete. Rozhodca si všetko overil u videorozhodcu a potvrdil vyrovnávajúci gól. „EŠKA“ sa dostala do vedenia opäť v 10.minúte. Nádašdi našiel krásnou prihrávkou z bránkovej čiary Urama na súperovej modrej čiare a ten osamotený v nájazde prepasíroval puk po druhýkrát do siete. Ani toto vedenie nám dlho nevydržalo. V 14.minúte si Kroták rutinérsky počkal pri pravej Nagyovej tyčke na ten najvhodnejší moment a peknou diagonálnou prihrávkou popred bránku našiel Troligu, ktorý poslal puk do odkrytej bránky. Aj napriek viacerým šanciam na domácej strane sme už ďalšie góly v úvodnej tretine nevideli.

Do druhej tretiny sme naskočili aktívnejšie a mali sme územnú prevahu. Naše šance ale vyšli do prázdna a tak udrelo na druhej strane. V polovici zápasu nám súper utiekol na rozdiel dvoch gólov. Najprv Fabian v 29.minúte delovkou od modrej čiary prestrelil Nagyho, po našej zbytočnej strate puku v obrannom pásme. V 32.minúte osamotený Kroták pred bránkou rutinérsky blafákom navýšil vedenie  domácich a vyhnal Nagyho z bránky. Nahradil ho Križan. Aj napriek dobrým šanciam Richarda Hunu, Števuliaka či Urama sme do konca tretiny nedokázali streliť kontaktný gól a do záverečnej časti hry sme išli s dvojgólovým mankom.

V tretej tretine si obidva celky dávali pozor, aby neinkasovali. Väčšia aktivita bola, aj keď nie markantne, na hokejkách Liptákov, ktorí sa snažili streliť kontaktný gól. Ten prišiel v 49.minúte. Kadlubiak sa dostal na modrej čiare k puku a tvrdou strelou do pravého rohu Šurekovej brány nám dal nádej na bodový zisk. V 53.minúte nás však schladil Lichanec. V doznievajúcom tlaku po vylúčení nášho hráča tvrdo strieľal Lapšanský a vyrazený puk a odrazil nešťastne od Lichanca za Križanov chrbát. Naši chlapci už nenašli recept na ďalší kontaktný gól ani v dlhej dvojminútovej power play a z pod Vysokých Tatier sme tento raz odchádzali bez bodu.

Našich chlapcov čaká po vianočných sviatkoch náročný program. Už 26.12. sa na domácom ľade predstavia proti Banskej Bystrici a uvidíme, kto sa rýchlejšie a zdatnejšie popasuje s bohatým vianočným menu uloženým v bruškách. O dva dni, 28.12., sa naši chlapci predstavia v zápasovom rytme opäť, keď znova na domácom ľade privítame MHC Martin. Obidva zápasy začínajú v tradičnom čase o 17:00. Rok 2016 uzavrieme predsilvestrovským zápasom, 30.12., v súboji nováčikov na ľade Nových Zámkov.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

31.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš              5:3 (2:2,2:0,1:1)

Góly:  6. Murček (Bondra), 14. Troliga (Kroták, Paločko), 29. Fabian (Vašaš, Štrauch), 32. Kroták (Paločko, Troliga), 53. Lapšanský (Štrauch) resp. 3. Uhrík (Makovský), 10. Uram (Nádašdi), 49. Kadlubiak

Strely: 34:29 (14:7,13:15,7:7)