HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Prípravný zápas s Martinom

Vo štvrtok odohrali naši hráči ďalší prípravný zápas. Tentokrát na ľade MHC Martin.

V 2.minúte zaujala kombinácia Kurica s Marcinkom, Dzubina však chytil. V 8.minúte potrestal chybu našich obrancov Poliaček. V nájazde nedal Dzuroškovi šancu. V 17.minúte po strele Burzalu spálil veľkú šancu na vyrovnanie Piatka. Rovnako ako v zápase s Popradom, aj teraz si naši chlapci neustrážili záver tretiny, a 21 sekúnd pred koncom prvej tretiny dal Martin po rýchlej akcii gól na 2:0. Druhú tretinu začal Mikuláš v oslabení, keď ešte v závere prvej tretiny išiel na lavicu hanby Struška. Oslabenie ustáli naši hráči umnou hrou bez inkasovaného gólu. V 24.minúte zaujala kombinácia Martinských útočníkov ktorý po peknej akcii netrafili odkrytú bránu Liptákov. V 27.minúte išiel znova martinský útočník sám na Dzurošku, puk ale skončil vedľa pravej žŕdky Dzuroškovej brány. V tej istej minúte však Mikuláš znižuje, keď po kombinácii Mezovského a Hricka dostal Marcinko od druhého menovaného peknú nahrávku, a prekonal Dzubinu. V ďalšej fáze tretiny sa hral bojovný hokej. Ani jedno mužstvo si nevytvorilo vyloženú šancu, až prišiel znova záver tretiny. V poslednej minúte prišla obrovská chyba v obrane Liptákov, a na Dzurošku sa rútila až trojica domácich. Murček prihral Uhríkovi, ktorému ešte Dzuroška zabránil v góle. Poliaček však vydoloval puk a gólovo zakončil. Takto nám skončila druhá tretina. V tretej tretine sa pokračovalo v bojovnom hokeji. V 47.minúte zaujala strela domácich ktorá skončila s prispením hosťujúceho brankára na pravej žŕdke. V tejto fáze zápasu sme mohli vidieť atribúty prípravného stretnutia. Nepresnosti na oboch stranách, zohrávanie sa útokov. V závere ešte tréner Spišák odvolal Dzurošku. Zmenu výsledku to však neprinieslo.

 

Góly a asistencie: 9. Poliaček (Dlouhý), 20. Rzavský (Hús), 40. Poliaček (Uhrík, Murček) – 28. Marcinko (Hricko, Mezovský)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dzuroška (Dovina) – Mezovský, Holiga – Oško Ivan, Bača – Kadlubiak, Burzala, Janči – Marcinko, Kuric, Hricko – Struška, Oško Patrik, Florek – Janček, Piatka, Sukeľ – Laco

 

MHC Martin: Dzubina (Orčík) – Brcko, Matejka – Dlouhý, Dvořák – Perniš, Tupý – Pacalaj, Varga Tomáš – Varga Tibor, Jurášek, Jokeľ – Uhrík, Murček, Poliaček – Kucirko, Dírer, Šugár – Hús, Kabáč, Rzavský