Pod Zoborom sme neuspeli.

Na ľade majstrovskej Nitry sme na body nedosiahli. O zápase rozhodla nevydarená prvá tretina.

Domáci začali z ostra a už v piatej minúte otvorili skóre stretnutia, keď Ručkay na dvakrát prekonal Križana. V 10.minúte domáci navýšili svoje vedenie druhým gólom. Pupák od modrej čiary nahadzoval puk pred brankára „EŠKY“ a tesne pred ním ho ľahko tečoval jeho vlastný spoluhráč a puk skončil pod hornou tyčkou. Križan na zmenu smeru nemohol zareagovať. Nepodarená tretina sa skončila tretím gólom v našej sieti, keď Šille z blízka po odrazenom puku poslal pomedzi nohy Križana puk za jeho chrbát po tretí raz. Lepšiu úvodnú tretinu si domáci diváci a hráči ani nemohli priať.

Hostia sa snažili a chceli na začiatku druhej tretiny streliť gól a dostať domácich pod tlak. Domáci ale dobre bránili a hráči Mikuláša sa cez obranný val nedokázali presadiť a trvalejšie sa usadiť v útočnom pásme. V 28.minúte po ďalšom z domácich útokov padol štvrtý gól stretnutia. Slovák po rýchlom protiútoku sa bekhendovým zakončením v samostatnom úniku nemýlil a navýšil domáce vedenie. V tej istej minúte strelili domáci dokonca aj piaty gól. Slovákov útok zavrel hostí v ich tretine a center prvej domácej útočnej formácie našiel na ľavom kruhu voľného Milama a ten nechytatelnou bombou pod hornú tyčku nedal Križanovi ani pomyslenie na úspešný zákrok. Jeho gólovú strelu musel ešte odobriť videorozhodca. Po tomto góle sa Križan pobral na striedačku a v bránke ho nahradil Nagy. Ten si čisté konto udržal necelé dve minúty. V 30.minúte sa domáci z obranného pásma rýchlo posunuli dopredu, z pravej strany od mantinelu prihral Bajtek medzi kruhy Ručkayovi, ktorého strelu Nagy neudržal a tá zapadla do siete. Asistencie si pripísali Filip Bajtek a Lukáš Paukovček. V 35.minúte strelil Rudolf Huna prvý gól Liptákov a znížil tak hororové skóre. Z pravého rohu prekvapil Valenta v domácej bránke a puk prepadol do siete. Po dvoch tretinách tak bol stav na zimnom štadióne v Nitre jasný.

Tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej a zníženie stavu dvoma presnými zásahmi Liptákov. V 46.minúte v presilovej hre Bobček tvrdou strelou od modrej prekonal Valenta, pred ktorým dobre clonil Cibák a pripísal si veľký podiel na presnom zásahu Mikulášskeho obrancu. Domáci u rozhodcu reklamovali postavenie hráča v bránkovisku, neúspešne. V 56.minúte našiel Sukeľ krásnou nahrávkou z hĺbky vlastného obranného pásma nakorčuľovaného Urama na útočnej modrej a ten v samostatnom nájazde pekným bekhendovým blafákom prekonal Valenta po tretíkrát a uzavrel skóre stretnutia. Liptákom sa tak nepodarilo bodovať a majú za sebou dva neúspešné zápasy bez bodového zápisu.

Teraz nasleduje reprezentačná prestávka a naši chlapci sa najbližšie predstavia až 20.12 na domácom ľade, keď privítajú Oceliarov z Košíc. Úvodné buly zápasu sa vhodí v tradičnom čase o 17:00.

29.kolo

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš                  6:3 (3:0,3:1,0:2)

Góly: 5. Ručkay (Bajtek, Ordzovenský), 10. Pupák (Bajtek, Paukovček), 18. Šille (Piačka, Šiška), 28. Slovák (König), 28. Milam (Slovák, Macík), 30. Ručkay (Bajtek, Paukovček) – 35. Ru. Huna (Šiška), 46. Bobček (Ri. Huna, Cibák) PP, 56. Uram (Sukeľ)

Strely: 38:33 (19:8, 11:7,8:18)