Doma s Vlkmi bez bodu

pridané: 09.12.2016

Po štyroch víťazných zápasoch sa naša séria preťala, a dnes sme proti Žiline nedokázali udržať na domácom ľade ani jeden bod.

„EŠKA“ naskočila do zápasu aktívne a už v druhej minúte sa Uram ocitol sám pred brankárom Tomekom, ten vytiahol dobrý zákrok. V 6.minúte opäť aktivita druhej domácej päťky a Kriškovo zakončenie z uhla. Ani tento pokus neskončil v Tomekovej sieti. V 12.minúte Števuliak dobre vykorčuľoval od ľavého mantinelu až pred bránku, puk za brankárov chrbát ale nedotlačil. V tej istej minúte sa dobrou strelou na druhej strane prezentoval Brejčák, Križan jeho pokus skryl do lapačky. V 16.minúte si diváci konečne zakričali gól. Nádašdi nádhernou prihrávkou spoza bránky našiel na útočnej modrej čiare nakorčuľovaného Urama, ktorý si to namieril pomedzi dvoch obrancov a tiesnený poslal puk po krátkej kľučke pod hornú tyčku. V 17.minúte mohol domáci Števuliak navýšiť vedenie domácich. Po Cibákovej nahrávke sa ocitol pred brankárom hostí, jeho strelu ale Tomek kryl. Hostia vyrovnali gólom to šatne. V 19.minúte sa k odrazenej strele Hovorku dostal Handlovský a z blízka dorazil puk do siete.

Na začiatku druhej tretiny sa hral rozháraný hokej. Mužstvá sa nevedeli na dlhšiu dobu usadiť v útočnom pásme a hra bola rozkúskovaná. V 27.minúte zakončoval po diagonálnej prihrávke hosťujúci Švihálek, puk zastavil dobre chytajúci Križan. Hostia sa ale predsa len dostali v druhej tretine do vedenia. V 28.minúte strieľal od modrej čiary Juraško a jeho strela sa zastavila až v sieti. Veľký podiel pri tomto góle mali hráči, ktorí clonili pred Križanom a domáci brankár nedokázal zareagovať na strelu, keďže ju v podstate ani nevidel. V 29.minúte sa snažil Rudo Huna v situácii dva na jedna prekvapiť Tomeka strelou z uhla, ten s námahou strelu vytlačil. Keďže gól potom nepadol ani v presilovke domácich či na druhej strane pri početnej výhode hostí, po druhej siréne Vlci viedli o jeden gól.

Domáci chceli od úvodného buly záverečnej tretiny zmazať vedenie hostí a zahryzli sa do Žilinčanov. V 45.minúte ale prišla studená sprcha. Juraškovu strelu od modrej tesne pred Križanom tečoval Huževka a hostia viedli razom o dva góly. Na domácej strane mohol o minútu znížiť Števuliak, jeho teč bohužiaľ skončil iba na pravej tyčke Tomekovej bránky.  V 49.minúte sa začalo na ihrisku iskriť. Gmitter dobiedzal do Križana až natoľko, že domáci brankár po ňom vyštartoval a začala strkanica za účasti všetkých hráčov, ktorí sa v tej chvíli nachádzali na ľadovej ploche. V 51.minúte hostia definitívne zlomili zápas vo svoj prospech. Stupkovu strelu Križan vyrazil, k puku sa dostal Švihálek a po otočke zasunul puk do siete. Hostia viedli o tri góly a na domácich boli náznaky frustrácie, k čomu dopomohol svojimi výrokmi, resp. nevýrokmi aj hlavný rozhodca. V 52.minúte prišlo k ďalšej strkanici. Jeden zo žilinských hráčov sa začal naťahovať s maličkým Uramom a tomu hneď prikorčuľovali na pomoc jeho spoluhráči a vznikla tak chlapská pasovačka. V 54.minúte jeden z hosťujúcich hráčov rozčertil v presilovke pred domácou bránkou obrovitého Stehlíka a čiarový rozhodcovia mali veru čo robiť, aby si domáci obranca nevybavil účty so súperom ručne stručne. Hosťujúci hráč radšej odkorčuľoval na striedačku. Záverečná, nervózna, tretina sa nakoniec skončila výsledkom 0:2 a hostia si tak po výsledku 1:4 odviezli pod Dubeň všetky body a odskočili „EŠKE“ v tabuľke na tri body.

Hráčov Liptovského Mikuláša čaká pred reprezentačnou prestávkou ešte jeden duel. V nedeľu vycestujú na majstrovský, nitriansky, ľad. Doma sa predstavia až 20.12. proti Košiciam.

28.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MšHK Žilina                       1:4 (1:1,0:1,0:2)

Góly: 16. Uram (Nádašdi) – 19. Handlovský (Rehák, Hovorka), 28. Juraško (Jurík), 45. Húževka (Juraško), 51. Švihálek (Stupka, Macejko)

Strely: 21:37 (7:12,9:15,5:10)

Tresty: 6:4 + Uram (LM) 10min OT Neš.správanie

Presilovky: 0:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Moravčík, Šiška, Kadlubiak, Makovský – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Uhrík – Brezniak, Stümpel, Kabáč

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kríž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, Matis – Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Švec, Gmitter

Rozhodcovia: Lokšík – Holienka, Krajčík