Tretia výhra v rade!

pridané: 04.12.2016

„EŠKA“ zaknihovala tretiu výhru v rade, tentokrát porazila v riadnom hracom čase Duklu Trenčín na jej ľade. Pod hradom Matúša Čáka sme dokázali neinkasovať a Karol Križan si pripísal do štatistík prvé čisté konto v sezóne.

Prvá tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Liptáci dostali v desiatej minúte možnosť otvoriť skóre v presilovke. Dokázali si vytvoriť tlak, úvodný gól ale nepadol. Ten diváci videli až v 14.minúte. Uram našiel peknou nahrávkou cez stredné pásmo na útočnej modrej nakorčuľovaného Sukeľa, ktorý vnikol do pásma z pravej strany a tvrdou strelou z hranice kruhu prekonal domáceho brankára. Presne o desať sekúnd Liptáci viedli dokonca o dva góly. Róbert Huna z pravého kruhu prekvapil Kuteja v domácej bránke strelou hneď po vhadzovaní a dosiahol málo vídaný gól priamo z vhadzovania. Po tomto góle nahradil Kuteja v domácej bránke Chábera. Do prvej sirény už diváci gól nevideli a „EŠKA“ tak viedla v prvej prestávke o dva góly.

Druhá tretina mala podobný priebeh ako tá úvodná. Boj o stredné pásmo a množstvo osobných súbojov pri mantineloch. Domáci s trošku väčšou aktivitou na hokejkách mierne prestrieľali Mikulášanov, ku gólu to ale neviedlo. Križan v bránke hostí bol pozorný a postrážil si strelecké pokusy domácich hráčov. V prostrednej tretine sme teda gól nevideli.

V tretej tretine aj napriek gólovému náskoku boli o čosi viac aktívnejší Liptáci. Svojho súpera tentokrát dokázali prestrieľať a jeden z pokusov skončil za Cháberovým chrbtom. Kadlubiak si na modrej čiare z prava potiahol puk viac k osi ihriska a strelou švihom poslal puk do siete. Domáci sa už od daného momentu nedokázali dostať do zápasu kontaktným gólom a Liptáci si pripísali tretie víťazstvo v rade. Dôležité tri body do tabuľky v boji o play off im priniesol tímový výkon. Križan si pripísal prvé čisté konto v sezóne a aj on pridal svoj diel k úspechu mužstva.

„EŠKA“ sa v rámci Mikulášskeho, vloženého, kola predstaví na domácom ľade proti Zvolenu. Zápas sa začne v tradičnom čase o 17:00. Netradičný ale bude deň. Zápas sa odohrá v UTOROK 6.12.2016.

Všetkých Vás srdečne pozývame na zápas. Príďte povzbudiť chlapcov v ďalšom dôležitom zápase v boji o ligové body.