V Martine naša výhra v predĺžení!

pridané: 27.11.2016

V rámci 24.kola extraligy sme cestovali na ľad Martina. V zápase sa prvákrát v tejto sezóne predstavil v Mikulášskom drese Michal Uhrík. Dôležitý zápas s tabuľkovým susedom sme dokázali vyhrať po predĺžení.

V prvej tretine boli aktívnejší domáci. Dopomohol im k tomu aj fakt, že Liptáci strávili na trestnej lavici v úvodnej tretine až 12 minút. Úvodný gól sme videli v 11.minúte, keď sa domácim podarilo premeniť práve jednu z presiloviek na otvárací gól. Markovičova strela sa obtrela o zlomenú hokejku, ktorá zostala ležať pred Križanom, a puk nabral smer do pravého vinkla hosťujúcej bránky. Križan bol v tejto situácii bezmocný. Ďalšie góly sme nevideli, o čo sa postaral hlavne strážca svätyne hostí Križan, ktorý predviedol zopár pekných zákrokov a podržal „EŠKU“.

Od úvodného buly prostrednej tretiny nastúpili na ľad „vymenení“ hráči Liptákov. Od prvej minúty prebrali iniciatívu a dokázali pripraviť domácim horúce chvíle. V prvej polovici tretiny ich neraz zavreli v ich obrannom pásme. Aktivita sa hosťom vyplatila a v 27.minúte vyrovnali stav stretnutia. Tretia formácia si vytvorila tlak, dobre zakombinovali a Uhrík z pravej strany z uhla prekvapil Dzubinu v domácej bránke. Hostia boli stále aktívni, svoje šance ale nevedeli premeniť na gól. Ten prišiel až v 38.minúte. Richard a Róbert Hunovci sa rútili na jedného domáceho obrancu a aj keď Richard Huna svoju nahrávku pokazil, puk zostal ležať v bránkovisku a tam si ho našiel Stehlík, ktorý dokorčuľoval z druhej vlny a do odkrytej bránky poslal puk do siete. Liptáci tak otočili stav stretnutia a dostali sa do vedenia. To im ale do konca tretiny nevydržalo. Sedemnásť sekúnd pred druhou sirénou v ďalšej presilovke domáci hráči pekne zakombinovali, vyšachovali brániacu štvoricu a Galamboš po Salijovej krásnej nahrávke poslal puk do bránky. Do tretej tretiny tak vstupovali obidva mužstvá za nerozhodného stavu.

Tretia tretina od svojho začiatku bola opatrnejšia. Obidve mužstvá vedeli, že inkasovať tretí gól by bol veľký problém, a mužstvo ktoré by sa dostalo do vedenia by malo veľkú výhodu. Obrovské šance sa ale predsa zrodili. Na domácej strane Surovka nedokončil svoj blafák vo vlastnom oslabení zoči voči Križana, ktorý už bol prekonaný, domáci hráč ale nedotiahol puk. Na druhej strane sa päť minút pred koncom stretnutia rútil Richard Huna sám na domáceho brankára, ten vyrážačkou zmaril pokus hosťujúceho hráča. Gól sme už do konca tretej tretiny nevideli a zápas dospel do predĺženia.

V predĺžení mali veľké šance domáci aj hostia. Všetko ale rozhodol Richard Huna v tretej minúte predĺženia. Matúš Sukeľ V strednom pásme obral o puk domáceho obrancu, Richard si ho prevzal a v samostatnom nájazde pomedzi betóny brankára určil víťaza zápasu.

Liptáci sa najbližšie predstavia na domácom ľade. V piatok 2.12.  privítajú v súboji nováčikov Nové Zámky. Zápas sa začne v tradičnom čase o 17:00.

24.kolo

MHC Martin – MHK 32 Liptovský Mikuláš                                   2:3pp(1:0,1:2,0:0 – 0:1)

Góly: 11. Markovič (Surovka, Salija) PP, 40. Galamboš (Salija, Pulli) PP – 27. Uhrík (Stehlík, Števuliak), 38. Stehlík (Huna Ro., Huna Ri.), 63. Huna Ri. (Sukeľ M.)

Strely: 31:27 (10:2,9:10,9:12 – 2:3)