Na východe republiky bez bodu.

pridané: 18.11.2016

Vynikajúca prvá tretina nestačila na výhru u Oceliarov. Štyri strelené góly v domácej sieti boli málo.

Domáci na svojom veľkom klzisku od úvodného buly chceli ukázať hosťom, kto bude pánom zápasu. V druhej minúte sa po strele obrancu od modrej čiary puk poodrážal, až nakoniec skončil na hokejke Hrušku a ten do odkrytej bránky otvoril skóre zápasu. V 6.minúte dostali Liptáci možnosť hrať presilovú hru a tú dokázali pretaviť na vyrovnávajúci gól. Faith dorazil tvrdú Sukeľovu strelu z ľavého kruhu, ktorú Habal len vyrazil medzi kruhy a skúsený útočník ho poslal do brány. V 10.minúte pri druhej presilovke hostí pri vylúčení Dudáša sa dostala "EŠKA" do vedenia. Druhý útok zahral nacvičenú akciu a Sukeľ po Uramovej nahrávke spoza bránky zoči - voči po druhýkrát prekonal domáceho brankára. Gólová prestrelka pokračovala po uplynutí ďalšej minúty. Suja dostal dobrú prihrávku do jazdy na modrú čiaru a v situácii jeden na jedného prestrelil spomedzi kruhov popri vyrážačke Nagyho v bránke Liptákov. Na konci dvanástej minúty mohli domáci ísť do vedenia, Bartoš ale v nariadenom trestnom strieľaní po faule Sukeľa nevyzrel na brankára. Vyrovnaný stav do prvej sirény stihol zmeniť kapitán hostí. Jožko Štumpel získal za domácou bránkou puk a spoza bránky zasunul puk za chrbát Habala. Domáci hráči strácali v prvej prestávke na Liptákov jeden gól.

Druhá tretina pochovala nádeje hostí na dobrý výsledok. V 28.minúte domáci Oceliari po úniku troch proti jednému vyrovnali, keď Bartoš zakončil peknú kombináciu domácich. V rozmedzí 35. a 36.minúty domáci zlomili zápas vo svoj prospech. Tri góly v hosťujúcej sieti boli rozhodujúce. Najprv sa presadil Hričina strelou do pravého vinkla, následne Deyl od modrej čiary prestrelil všetko pred sebou a všetko to uzavrel Klíma, ku ktorému sa odrazila Bartošova zblokovaná strela a nemal problém trafiť odkrytú bránku. Druhá, hororová tretina pre Liptákov, otočila stav stretnutia úplne na ruby.

Tretia tretina začala aktivitou domácich aj napriek ich náskoku. Gól ale nepridali a Sukeľ v polovici tretiny ešte vykresal malú nádej pre Liptákov. Po tretíkrát dokázali hráči "EŠKY" využiť početnú výhodu a záver stretnutia bol ešte zaujímavý. Liptáci sa snažili domácim priblížiť na jeden gól, ich aktivita ale bola bezzubá. V záverečnej minúte sa odhodlali ku hre bez brankára, Milý ale do prázdnej bránky uzavrel skóre zápasu na 7:4. Hostia, bohužiaľ,  svoje nádeje na body stratili v druhej tretine, v ktorej inkasovali až štyri góly.

"EŠKA"sa najbližšie predstaví  v dôležitom domácom stretnutí proti Popradu. V podtatranskom derby sa ukáže, či kamzíci  dokážu opäť bodovať a vyhrať na Liptove alebo tento raz domáci nedovolia podtatrancom uchmatnúť body na ich území.

"EŠKA" DO TOHO!!!

21.kolo

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš                  7:4 (2:3,4:0,1:1)

Góly: 2. Hruška (Boltun, Deyl), 11. Suja (Varga, Bartánus), 28. Bartoš (Suja, Matejka), 34. Hričina (Boltun, Milý), 35. Deyl (Vašíček), 35. Klíma (Bartoš, Varga), 60. Milý (Bicek) – 7. Faith (Sukeľ, Uram) PP, 10. Sukeľ (Uram, Kriška) PP, 19. Stümpel, 53. Sukeľ (Uram, Nádašdi) PP

Strely: 41:27 (9:14,20:7,12:6)