Nevydarený zápas so Žilinou

pridané: 13.11.2016

V druhom zápase po reprezentačnej prestávke na ľade Žiliny sa našim chlapcom nedarilo.

Naši hráči nastúpili do zápasu s myšlienkou bodovať. Táto myšlienka dostala trhlinu už v deviatej minúte, keď v rozmedzí štyridsiatich sekúnd domáci dvakrát skórovali. Najprv Holovič nechytateľne v presilovke trafil pravý horný roh Križanovej bránky a o spomínaných štyridsať sekúnd Handlovský získal v útočnom pásme puk po chybe jedného z obrancov Liptákov, a naservíroval puk Hovorkovi, ktorý nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. Liptáci sa potom snažili o zníženie stavu, narážali ale na v pohode chytajúceho Tomeka v domácej bránke. Liptáci doplatili na svoju nedisciplinovanosť v prvej tretine ešte raz. Štvrté vylúčenie mikulášanov v úvodnej tretine Žilinčania po peknej kombinácii a zakončení Handlovského z medzi kruhov využili na druhý presilovkový gól a uzavreli skóre v prvej tretine na 3:0.

Druhú tretinu sa snažili hráči „EŠKY“ zvrátiť výsledok. Ich aktivita ale končila opäť na domácom brankárovi. Štvrtá gólová rana prišla z prvého domáceho útoku v druhej tretine. Prokop tvrdou strelou prekonal Križana a navýšil vedenie domácich. Križan sa nechal vystriedať a do bránky Liptákov sa postavil Nagy. Nedáš – dostaneš platilo pri piatom góle domácich. Laco svoju šancu znížiť stav nevyužil a z následného útoku Konečný upravil na hrôzostrašných 5:0. Kriškovi sa podarilo v polovici zápasu streliť prvý gól „EŠKY“ v zápase, keď využil veľkú chybu domáceho obrancu pred vlastným brankárom. Ďalšie šance Laca a Sukeľa zostali nevyužité, a udrelo tak znova na druhej strane. Po chybe obrany sa dostal do úniku Jurík a pekným blafákom pomedzi betóny strelil šiesty gól domácich. Mikulášania znížili v 37. a 38.minúte stav stretnutia na 6:3. Najprv Moravčík strelou švihom od modrej čiary prekvapil domáceho brankára a následne Richard Huna pohotovo bekhendom z ľavej strany poslal puk za Tomekov chrbát. Po dvoch tretinách naši chlapci strácali na domácich tri góly.

Žilinčania ale drámu nepripustili a v prvej minúte záverečnej tretiny pridali siedmy gól. Hovorka sa po druhýkrát zapísal do streleckej listiny, keď strelou od pravého mantinelu prekvapil brankára Nagyho. Zápas sa už potom len dohrával, a aj keď väčšiu aktivitu vyvíjali hráči hostí, ďalšie góly sa im už nepodarilo streliť. Domáci tak oplatili Liptákom prehru z prvého ligového kola, keď im Liptáci uštedrili vysokú prehru 2:7.

„EŠKA“ sa predstaví v najbližšom kole domácim fanúšikom. V stredu 16.11. v tradičnom čase o 17:00 privítame v „kôlničke“ majstrovskú Nitru. Príď povzbudiť našich chlapcov. Budú ťa potrebovať na tribúne!

19.kolo

MšHK Žilina – MHK 32 Liptovský Mikuláš            7:3 (3:0,3:3,1:0)

Góly: 9. Holovič (Juraško, Konečný) PP, 9. Hovorka (Handlovský), 20. Handlovský (Jurík, Brejčák) PP, 26. Prokop (Švec), 28. Konečný (Holovič), 36. Jurík (Húževka, Rehák) OS, 41. Hovorka (Handlovský) – 31. Kriška (Uram), 37. Moravčík (Laco, Faith) PP, 38. Huna Richard (Huna Rudolf)

Stely: 39:27 (13:8,9:8,17:11)

Tresty: 8:7 + Nádašdi (LM) 10min NAPHK

Presilovky: 2:1

Oslabenia: 1:0

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Prokop – Handlovský, Hovorka, Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Gmitter

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (26. Nagy) – Mezovský, Šiška, Nádašdi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Oravec – Huna Ri., Huna Ró., Huna Ru. – Kriška, Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Rozhodcovia: Novák – Stanzel, Návratek