Do tretice všetko dobré?

Slovenská najvyššia hokejová súťaž sa prehupla do svojej ďalšej fázy. V nej sa v 19. kole predstaví Liptovský Mikuláš o 17:00 na ľade tabuľkového suseda, v krajskom derby v Žiline. 

Liptákom žilinskí vlci sedia 

Liptovský Mikuláš sa v tejto sezóne už tretíkrát stretne s mužstvom zo Žiliny. Faktom stále zostáva to, že Žilinčania nedokázali na hráčov z Liptova doposiaľ nájsť správny recept. Predošlé dva súboje sa skončili víťazstvami Liptákov. V prvom zápase uštedrili vlkom vysokú prehru na ich štadióne 2:7 a v domácom dueli zvíťazili tesne, futbalovým rozdielom 2:1.  Mikulášanom teda vlci v aktuálnom ročníku určite sedia. Podarí sa im zvíťaziť aj v treťom vzájomnom zápase?

Po reprezentačnej prestávke lepší štart Mikulášanov 

Lepší štart po reprezentačnej prestávke zaznamenali hráči Liptovského Mikuláša. Tí v dramatickom súboji zvíťazili po predĺžení na ľade Zvolena a pripísali si do tabuľky veľmi dôležité a cenné dva body. Potvrdiť by ich chceli aj na ľade Žiliny, ktorá svoj prvý zápas po pauze nezvládla a doma prehrala vysoko s Banskou Bystricou 2:6, keď sa v bráne nevyznamenal brankár Tomek.  

Chuť zvíťaziť v šesťbodovom zápase 

Pre obidva mužstvá bude mať tento duel veľmi významnú úlohu. Vzhľadom na to, že aj Žilina aj Liptovský Mikuláš majú zhodne po 30 bodov a nachádzajú sa na štvrtom resp. piatom mieste. Liptáci by sa veľmi rýchlo chceli vrátiť na štvrtú pozíciu, na ktorej sa držali veľmi dlho od úvodu sezóny. Ak nastúpia s odhodlaním zvíťaziť a odovzdajú v zápase všetko čo v nich je, majú na ľade Žilinčanov veľkú šancu na úspech. 

Podarilo sa

18.01.2020: Uspeli sme v meste ocele, v Košiciach.

celý článok

hráčska vymena

Zmeny v kádri

17.01.2020: Počas týždňa nastali hráčske pohyby v našom mužstve.

celý článok

Pred zápasom 41.kola

17.01.2020: V rámci 41.kola nastúpime v Košiciach.

celý článok

Pred zápasom 40.kola

12.01.2020: ​V rámci 40. kola uvidíme na Liptove podtatranské derby.

celý článok