Súboj nováčikov pre súpera.

Liptáci sa v rámci 16.kola predstavili na ľade Nových Zámkov. Súper im bohužiaľ oplatil prehru z prvého vzájomného zápasu.

Domáci sa od úvodného buly tlačili pred Nagyho v bránke Liptákov a ich aktivita sa im vyplatila ešte v úvodnej päťminútovke. Paulovič strelou švihom spomedzi kruhov otvoril skóre stretnutia. V 7.minúte domáci navýšili svoje vedenie, keď Báhenský prekonal hneď po buly z ľavého kruhu brankára Liptákov. V polovici úvodnej tretiny dostali domáci výhodu prvej presilovej hry. Liptáci v nej ale nedovolili domácim usadiť sa v ich obrannom pásme. Keďže ani hostia svoju presilovú hru pred koncom prvej tretiny nepretavili na kontaktný gól, do šatní sa išlo za stavu 2:0 pre domácich.

Na začiatku prostrednej časti hry sa snažili Liptáci streliť kontaktný gól. Tvrdá strela Ruda Hunu ale neskončila v sieti vďaka Lundstromovmu pohotovému zákroku. Následne si hostia zahrali presilovú hru, ani v nej však nedokázali streliť gól, napriek dobrým streleckým príležitostiam. V polovici zápasu domáci pridali tretí gól. Pitule v samostatnom nájazde nedal Nagyovi žiadnu šancu. V 36.minúte po Drtinovej strele od modrej sa v trme – vrme najlepšie zorientoval Hvila a dorazil puk do siete. Domáci tak viedli už štvorgólovým rozdielom. Hororovú desaťminútovku pre Liptákov zakončil v 38.minúte Lelkeš, ktorý zasunul puk po za brankárov chrbát po peknej kombinácii s Tibenským. Domáci v prostrednej tretine ovládli zápas a nedovolili Liptákom skórovať.

V tretej tretine sa už zápas len dohrával. Liptáci chceli streliť aspon čestný gól. Ich snaha ale väčšinou končila na dobre organizovanej obrannej hre domácich. Čo nezachytili obrancovia, to s prehľadom vyriešil domáci brankár. Hráči domáceho celku stihli pridať ešte dva góly, keď najprv v 46.minúte Saarinen osamotený pred Nagyom strelil šiesty gól domácich a skóre uzavrel v poslednej minúte zápasu Drtina, keď strelou pomedzi betóny prekonal brankára hostí.

Liptáci tak majú za sebou dva nevydarené zápasy. Čo najskôr musia súboj v Nových Zámkoch hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalší dôležitý zápas s priamym konkurentom z Trenčína. Zápas s Duklou sa odohrá v nedeľu 30.10. v tradičnom čase o 17:00.

16.kolo

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš                 7:0 (2:0,3:0,2:0)

Góly: 5. Paulovič (Sandgren, M. Hudec), 7. Báhenský (Brabenec), 32. Pitule (Čaládi, Mäkinen), 36. Hvila (Drtina, Chovan) PP, 38. Lelkeš (Tibenský, Dubec), 46. Saarinen (Brabenec, Drtina), 60. Drtina (Brabenec)

Strely: 50:24 (15:9,16:8,19:7)