Doma privítame Bystričanov

V piatok 21.10.2016 začne Liptovský Mikuláš sériu troch domácich zápasov na domácom ľade. V prvom z nich sa môžu fanúšikovia prvýkrát v sezóne tešiť na vicemajstra z Banskej Bystrice. Skvelá forma Liptákov na domácom ľade a víťazná šnúra "baranov" naznačuje atraktívny zápas.

Liptáci doma zdolali tri zo štyroch najlepších tímov predošlej sezóny

Liptovský Mikuláš dokázal v doterajšom priebehu súťaže v domácich zápasoch poraziť tri tímy z najlepších štyroch v minulej sezóne. Z ich ľadu odišli zo sklonenými hlavami postupne hráči Nitry, Zvolena a naposledy aj Košíc. Na skompletizovanie tohto štvorlístka dostanú Liptáci šancu práve v tomto zápase. Prvý vzájomný duel bol veľmi vyrovnaný, na štadióne v Banskej Bystrici sa zrodilo remíza 2:2 a v následnom predĺžení mali viac šťastia domáci, keď ich spasiteľom bol Juraj Bezúch.

Víťazná vlna Banskej Bystrice

Bystrica prežíva veľmi vydarené obdobie a drží si sériu šiestich zápasov bez prehry (nepočítame utorkový dohrávaný duel s Košicami). V nich nastrieľala súperom dokopy až tridsať gólov, pričom inkasovala len trinásťkrát a raz si udržala čisté konto. V tejto sérii zdolala Slovensko U20, Zvolen, Žilinu, Nitru, Poprad a naposledy Martin. V týchto šiestich zápasoch pritom len v dvoch tretinách nedokázala streliť ani jeden gól, no a najviac ich zaznamenala v druhej tretine až dvanásť.

Baranov ťahajú Kanaďania

Banská Bystrica disponuje veľmi kvalitným a vyrovnaným kádrom, v ktorom popri Slovákoch Dávidovi Bucovi a Tomášovi Surovom vyčnievajú najmú zahraničný hráči. Najproduktívnejšími obrancami sú Švéd Maksim Matushkin a Kanaďan Matthew Maione. Maione hrával v predošlej sezóne v americkej hokejovej lige ECHL, v ktorej odohral 47 zápasov a zaznamenal v nich dokopy až 67 bodov. V aktuálnej sezóne je zatiaľ so 16 bodmi najproduktívnejším obrancom celej súťaže. V útoku ťahá Bystricu svojimi gólmi ďalší hráč z krajiny javorového listu Jordan Hickmott, ktorý je momentálne so siedmi presnými zásahmi ich najobávanejším strelcom.

Bystričania na druhom mieste v štatistike presilových hier

Hráči Banskej Bystrice vedú štatistiku najčastejšie strieľajúceho tímu v Tipsport lige, keď v trinástich odohratých zápasoch vystrelili na súperových brankárov až 526 striel, z ktorých až 55 skončilo v sieti. Okrem tejto štatistiky patrí Banská Bystrica medzi najproduktívnejšie tímy aj v ďalšej, v úspešnosti využitia presilových hier. V nej patrí Bystrici druhé miesto, keď v 51 presilových hrách dokázala streliť 11 gólov, no v početných výhodách sa im podarilo aj raz inkasovať.