Podtatranské derby pre „EŠKU“.

Liptáci potvrdili dobrú formu aj na ľade Popradu.

Víťazstvo sa ale nerodilo ľahko. Domáci v prvých minútach dominovali a zatlačili Liptákov do defenzívy. V 4.minúte Lapšanský tvrdo vystrelil od modrej čiary, trafil brvno na Križanovej bránke, a k slovu sa dostal aj videorozhodca. Až ten musel potvrdiť, že puk nebol za bránkovou čiarou, ale skutočne trafil iba konštrukciu bránky. V 7.minúte mohli hostia otvoriť skóre stretnutia v dvojnásobnej presilovke. Štumpelovi sa ale nepodarilo skrotiť puk po Stehlíkovom tvrdom projektile od modrej čiary a poslať ho do odkrytej bránky. V 10.minúte diváci zhliadli prvý gól stretnutia. Domáci svojou aktivitou v útočnom pásme dostali puk medzi kruhy, kde stál osamotený Zagrapan a ten nedal Križanovi šancu. Hra sa v tejto fáze prelievala zo strany na stranu. Liptáci sa z nepriaznivým stavom nechceli stotožniť a snažili sa vyrovnať. To sa im podarilo v 17.minúte. Rišo Huna sa po buly v útočnom pásme dostal k osamotenému puku a strelou po ľade prekvapil Šúreka. O päťdesiat jedna sekúnd „EŠKA“ dokonca  viedla. Druhý útok Liptákov zatlačil domácich do ich tretiny. Jeden z domácich obrancov nedokázal vyhodiť puk, ktorý na modrej čiare zachytil Uram, kľučkou si vylepšil pozíciu a prestrelil po druhýkrát Šúreka v domácej bránke. Liptáci tak v prvej prestávke viedli o gól.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia. Mali viac puk na hokejkách a robili domácej obrane veľké problémy. Ich aktivita vyústila  tretím gólu v 28.minúte. Druhá päťka opäť rozkrútila kolotoč v domácej tretine a Kriška poslal nádhernú prihrávku Sukeľovi medzi kruhy. Ten sa z prvej nemýlil. Liptáci pokračovali vo svojej aktivite a domácich nepúšťali pred Nagyho. V 33.minúte domáci zle striedali a ponúkli hosťom presilovku. Liptáci tesne po návrate vylúčeného hráča dokázali streliť štvrtý gól. Kriška si svoju excelentnú nahrávku zopakoval a z rovnakého rohu klziska poslal puk tentoraz na Štumpela, a ten z prvej prekonal Šúreka, ktorý sa nestihol presunúť. Liptáci v tejto fáze zápasu dominovali.  S výsledkom druhej tretiny chcel niečo urobiť Lapšanský, jeho strela ale skončila len na konštrukcii bránky. V druhej tretine dokázali hráči „EŠKY“ navýšiť svoje vedenie a domáci mali o čom premýšľať počas druhej prestávky.

Na začiatku tretej tretiny sme mohli vidieť veľkú aktivitu domácich, ktorí bažili po strelení druhého gólu. Ich prianie sa vyplnilo v 44.minúte. Semorád peknou strelou prekonal Nagyho a domáci zacítili šancu. Svoju aktivitu trošku prehnali a po druhý krát dostali trest za príliš veľa hráčov na ľade. Liptáci ale počas obliehania bránky spravili veľkú chybu a Zagrapan sa rútil sám na brankára hostí. Svoj únik ale nedokázal pretaviť v kontaktný gól. Hostia sa po tomto momente trošku spamätali a zistili, že aj oni musia byť viac aktívny. Liptáci už umnou hrou držali domácich Kamzíkov ďaleko od Nagyovej bránky a domáci sa presadzovali veľmi ťažko. Tri minúty pred koncom stretnutia dostal Chaloupka v domácom drese trest za sekanie, a tak sa domáci sami pripravili o možnosť v závere ešte vyvinúť tlak na strelenie kontaktného gólu. Fanúšikovia z Liptova, ktorí vytvorili pre Liptákov prajnú atmosféru sa tak mohli spolu s hráčmi tešiť po zápase z troch bodov.

„EŠKU“ teraz čaká séria troch domácich stretnutí. V piatok privítajú vicemajstra z Banskej Bystrice, v nedeľu budú vracať Martinu prehru o jeden gól a v utorok privítajú reprezentačný výber do dvadsať rokov. Všetky zápasy sa začínajú o 17:00.

13.kolo

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš              2:4 (1:2,0:2,1:0)

Góly: 10. Zagrapan, 44. Semorád (Kroták, Dinda) – 17. Ri. Huna, 18. Uram (Kriška), 28. Sukeľ (Kriška, Uram), 35. Stümpel (Kriška)

Strely: 36:32 (11:13,17:10,8:9)