Pod Zoborom neúspešne

„EŠKA“ sa predstavila v rámci 11.kola na ľade majstrovskej Nitry. Tá nám mala čo oplácať. V prvom vzájomnom stretnutí na našom ľade sme ju porazili 4:3 po samostatných nájazdoch.

Domáci hnaní búrlivým domáci publikom, sa do našich chlapcov zahryzli hneď od úvodu. V bránke dostal prednosť pred Križanom Nagy, a musel sa veru obracať. V tretej minúte putoval na trestnú lavicu Šiška, a domáci dostali prvú príležitosť na zmenu skóre. Tú nakoniec aj využili. Po obliehaní Nagyovej bránky sa ku strele od modrej odhodlal kapitán domácich Mezei a presnou strelou švihom do pravého horného rohu prekonal brankára, pred ktorým dobre clonil jeho spoluhráč. Domáci naďalej tlačili hostí do defenzívy a vypracovali si viacero zakončení na brankára, ku gólu to ale neviedlo. V 17.minúte dostali možnosť presilovky aj Liptáci, nezahrali ju ale dobre a nedokázali prekonať domáceho Valenta. Po úvodnej tretine viedli domáci o jeden gól.

Druhá tretina sa opäť niesla v réžii Nitry. V 25.minúte predviedol Nagy brilantný zákrok pri Blackwaterovom zakončení z tesnej blízkosti. V polovici zápasu domáci strelili druhý gól, pri ktorom platilo staré známe nedáš – dostaneš. Najprv Róbert Huna po dobrej prihrávke osamotený z medzikruhov nevyrovnal, a po následnom buly domáci využili prečíslenie tri na dva, a Marek Slovák po pekne Blackwaterovej nahrávke strelou pod hornú tyčku navýšil vedenie domácich. Tesne po góle dostali Liptáci šancu znížiť v presilovej hre, nedokázali sa ale usadiť v útočnom pásme. Tesne po naskočení vylúčeného hráča z trestnej lavice na ľad domáci pridali tretí gól. Ordzovenský vystrelil od modrej čiary a Henrich Ručkay ľahkým tečom nedal Nagyovi šancu. Domáci boli v eufórii, pri ktorej si vybojovali presilovú hru, ktorú po desiatich sekundách Mikulášsky odchovanec v drese Nitry, Radoslav Macík, využil na strelenie štvrtého gólu a rozhodol tak o osude zápasu. Hosťujúci hráči mu nechali až moc priestoru a času na prípravu strely a svojou povestnou razantnou „švihovkou“ do pravého horného rohu bránky nedal Nagyovi šancu. Druhú tretinu jasne ovládli domáci Bizóni, ktorí dokázali streliť v tejto časti hry až tri góly a rozhodli tak o osude stretnutia.

Tretia tretina sa niesla v rozháranom duchu. V tejto tretine rozhodcovia udelili až osem menších trestov. V jednej z presiloviek dokázali hostia znížiť stav stretnutia. Rudolf Huna sa po pravej strane natlačil až pred Valenta a z uhla poslal ponad jeho rameno puk pod hornú tyčku. Treba povedať že záverečná tretina už nemala tempo ako prvé dve, a domáci doviedli  za mohutného aplauzu stretnutie do víťazného konca. Liptáci prežili hororovú druhú tretinu, v ktorej inkasovali až tri góly. V prostrednej tretine sa rozhodlo o osude stretnutia. Domáci tak vrátili Liptákom porážku z úvodného vzájomného stretnutia v druhom kole na ľade „EŠKY“.

Liptáci sa predstavia najbližšie na domácom ľade. V piatok budú v „Kôlničke“ hostiť silného súpera z východu republiky, HC Košice. Úvodné buly zápasu sa hodí v tradičnom čase o 17:00.

11.kolo

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš                  4:1 (1:0,3:0,0:1)

Góly: 4. Mezei (Kutálek, Ručkay), 31. Slovák (Blackwater, Laliberté), 34. Ručkay (Ordzovenský, Krištof), 36. Macík (Štefanka) resp. 53. Huna Ru. (Huna Ro.)

Strely: 48:18 (14:7,24:6,10:5)