Z Turca bez bodu a streleného gólu.

pridané: 23.09.2016

Liptáci sa v rámci šiesteho kola predstavili pod Turcom.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci. Heizer už v úvodnej minúte nebezpečne ohrozil Križana. Hráči v bielych dresoch boli aktívni a snažili sa tlačiť pred hosťujúcu bránku. Križan bol pozorný a žiadny puk za svoj chrbát nepustil. Liptáci ustáli úvodný tlak a začali sa osmeľovať aj oni. Aktivita ale končila na pozornom domácom brankárovi Corbeilovi. Liptáci si zahrali v prvej tretine aj tri presilové hry, gólovo ich hráči ale mlčali. V jednej domácej presilovke Martinčania nič nevymysleli, a tak skóre bolo stále 0:0. V poslednej minúte úvodnej tretiny prišli Liptáci o svoju brankársku oporu Karola Križana. Ten po jednom zo zásahov zostal ležať na ľade a pre problémy s kolenom musel prenechať miesto Nagyovi. Bolestivá grimasa neveštila nič dobré. Uvidíme, aké vážne bude zranenie brankárskej jednotky Liptákov.

Aj druhú tretinu začali domáci s veľkou chuťou a boli aktívnejší. V úvode dostali domáci dokonca možnosť hrať presilovú hru o dvoch hráčov. Hostia ale zabojovali a nedovolili domácim streliť úvodný gól stretnutia, no ten  predsa strelili domáci tesne po doznení presilovky. Liptáci boli pod tlakom, puk sa po trme - vrme dostal ku Dírerovi a ten ho poslal za dezorientovaného Nagyho. Martinčania pokračovali v aktívnej hre a robili Liptákom problémy. "EŠKA" sa prebudila až v druhej polovici tretiny. A aj keď v posledných minútach dokázala vytvoriť  tlak na domácu bránku, vyrovnať sa im nepodarilo. Po druhej tretine bolo veselšie na domácej striedačke.

Tretia tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Liptáci sa snažili vsietiť gól, ktorý by znamenal vyrovnanie a domáci naopak,  pozorne strážili hráčov "EŠKY",  aby  im nedovolili dostať sa na dostrel Corbeilta. Vyrovnaný pomer striel v záverečnej tretine dotváral obraz hry. Obidva mužstvá sú približne na rovnakej výkonnostnej úrovni. Domáci si nakoniec svoj najtesnejší náskok z prostrednej tretiny ustrážili a jediný gól tak stačil na plný bodový zisk v tomto zápase. Diváci si zakričali od radosti iba raz, a tak tí, čo Dírerov gól nevideli, prišli o to najpodstatnejšie zo vzájomného stretnutia Liptákov a hráčov z Turca.

Liptáci sa predstavia v nedeľu konečne domácim priaznivcom. Pred televíznymi kamerami nastúpia proti druhému nováčikovi tohto sezónnej hokejovej extraligy, Novým Zámkom. Úvodné buly je naplánované na 17:00

"EŠKA" DO TOHO!!!

6.kolo

MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš                             1:0 (0:0,1:0,0:0)

Gól: 25. Dírer (Surovka)

Strely: 33:27 (10:9,15:10,8:8)