U vicemajstra bod

pridané: 18.09.2016

„EŠKA“ hrala v nedeľu večer na ľade vicemajstra z Banskej Bystrice a na Liptov si priviezla jeden bod, keď rozhodujúci gól padol až v predĺžení.

Liptáci inkasovali rýchly gól, keď domáci zatlačili Liptákov v ich obrannej tretine na hodnú chvíľu a unavená brániaca pätica neodolala tlaku. Bortňák z otočky od modrej čiary nahadzoval puk pred Križanovu bránku, kde sa ho zmocnil Andrisík a bekhendom otvoril skóre zápasu. Hostia sa rýchlo oklepali a snažili sa vyrovnať. Hral sa svižný hokej. Hosťom sa aktivita vyplatila. V 9.minúte posunul Róbert Huna puk svojej dvojičke Richardovi, ktorý s pukom vkorčuľoval do útočného pásma a od ľavého mantinelu prestrelil domáceho brankára, ktorému prešiel puk pomedzi telo a ruku. Hostia po vstrelenom góle ožili a domácich dostali pod tlak. Ten sa im podarilo pretaviť vo vedúci gól v 13.minúte. Bobčekovu strelu v presilovke pred Bacashihuu tečoval Lištiak a Liptáci razom viedli. Do konca prvej tretiny už boli brankári pozorný a diváci ďalší gól nevideli.

Druhú tretinu začali aktívnejšie Bystričania, ktorí chceli dosiahnuť vyrovnávajúci gól. Aj keď dokázali hosťom vyčarovať krušné chvíle, Maione ani Ťavoda vo svojich šanciach neuspeli.  Na opačnej strane neuspel v dobrej šanci Kriška. Pri Kadlubiakovom vylúčení mohli Róbert Huna a potom aj Kriška zveľadiť vedenie „EŠKY“, bohužiaľ vo svojich šanciach neuspeli. V polovici tretiny pri Moravčíkovom vylúčení trafil aktívny Maione tyčku Križanovej svätyne. V 34.minúte Uram nevyužil trestné strieľanie, ktoré rozhodcovia nariadili za faul na dlhovlasého majstra sveta, ktorý sa sám rútil na domácu bránku a v poslednej chvíli ho domáci obranca nedovolene zastavil.  V 37.minúte v presilovke Bobčekovu nepresnú strelu odrazenú od zadného mantinelu poslal Uram šibalsky do bránkoviska, a domáci brankár zaľahol puk. Rozhodcovia si museli overiť situáciu až u videorozhodcu. Ten usúdil, že puk za bránkovú čiaru neprešiel a skóre sa tak nemenilo. Domáci stihli predsa vyrovnať do druhej sirény. Štyridsať sekúnd pred koncom agilný Andrisík poslal puk spoza Križanovej bránky medzi kruhy, kde stál Surový a nedal Križanovi šancu. Stav po dvoch tretinách bol nerozhodný.

V záverečnej tretine tempo hry trošku upadlo. Obidva celky si dávali pozor, aby nespravili chybu, ktorá by viedla ku inkasovanému gólu. Strelený gól na jednej či druhej strane by pravdepodobne znamenal rozhodujúci úder súperovi. Dobrú šancu na strelenie gólu mali na domácej strane Bortňák a Bezúch. Na strane Liptákov sa v sľubnej pozícii ocitli Kriška a Laco.  Ani jeden zo strelcov sa nakoniec nepresadil a zápas dospel do predĺženia. V predĺžení boli aktívnejší domáci. Hostia pretrpeli aj oslabovú hru pri vylúčení Krišku. Tesne po jeho návrate ale domáci predsa len rozhodli zápas vo svoj prospech. Doznievajúci tlak po početnej výhode využil Ďatelinka, ktorý krásnou nahrávkou našiel voľného Bezúcha, ktorý poslal puk do odkrytej Križanovej bránky. Liptáci tak prehrali druhý zápas za sebou nešťastne v predĺžení.  Za svoj výkon sa ale nemusia hanbiť, bojovali a boli domácim vicemajstrom predošlej sezóny vyrovnaným súperom.

„EŠKA“ sa v piatok 23.9. predstaví na ľade Martina a v nedeľu 25.9. o 17:00 privíta na domácom ľade v súboji nováčikov Nové Zámky.

5.kolo

HC 05 iClinic Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       3:2pp (1:2,1:0,0:0 – 1:0)

Góly: 2. Andrisík (Bortňák), 40. T.Surový (Andrisík), 63. Bezúch (Ďatelinka) resp. 9. Ri.Huna (Ro.Huna), 13. Lištiak (Bobček, Piatka) PP

Strely: 56:34 (13:12,21:11,15:11 – 7:0)