Derby pre Poprad

pridané: 16.09.2016

„EŠKA“ bodovala aj v druhom domácom zápase.

Nabudení domáci diváci sa opäť húfne hrnuli do „kôlničky“, aby videli druhý domáci zápas Liptákov po návrate do extraligy. Pod Poludnicu zavítal Poprad v rámci susedského derby. Liptáci už v druhej minúte museli čeliť presilovej hre súpera, no bližšie ku gólu mali práve oni. Na modrej sa uvoľnila dvojica Piatka – Laco a rútila sa na jedného hosťujúceho obrancu. Prvý menovaný v koncovke neuspel. V 6. minúte preletela Nádašdiho tečovaná strela tesne popri Šurekovej bráne. Domáci boli aktívnejší a boli viac pri puku. V 13.minúte mal Števuliak na hokejke gól, no prekonaného brankára na bránkovej čiare zastúpil obranca. Popradčania hrozili v prvej tretine hlavne z kontier.

Domáci začali aj druhú tretinu aktívnejšie. V 25. minúte sa v útočnom pásme, pri mantineli, uvoľnil Uram, ktorý načasoval svoju prihrávku  nakorčuľovanému Kriškovi pred Šúreka, a ten ale trestuhodne sám zoči – voči brankárovi nedal. Následne sa opäť potvrdilo staré známe, nedáš - dostaneš.  Hostia zavreli domácich v ich tretine, obranca Šiška zostal bez hokejky a jeho spoluhráči nedokázali vyhodiť puk z obrannej tretiny, ktorý sa dostal k osamotenému Krotákovi, a ten sa z pomedzi kruhov nepomýlil. Tak ako s Nitrou stihli domáci bleskovo odpovedať. Neubehla ani jedna minúta a stav bol vyrovnaný. Rudo Huna dokorčuľoval puk, nahral z rohu Róbertovi Hunovi, ktorého ešte Šúrek dokázal vytlačiť za bránu. Robo však nahodil puk do bránkoviska a Rudo ho dotlačil za čiaru. Diváci vybuchli radosťou. Domáci hrali v druhej tretine nedisciplinovane a v oslabeniach strácali veľa síl, ale Križan ich držal nad vodou. Ďalší gól nepadol, a tak aj po dvoch tretinách bol stav nerozhodný.

Tretiu tretinu začali Liptáci najlepšie ako mohli. Laco dokorčuľoval nahodený puk, vydoloval ho v súboji za popradskou bránkou a poslal ho pred Šúreka, kde stál Lištiak. Ten sa osamotený nepomýlil a strelou do pravého vinkla poslal puk do siete. Pre mladého Liptáka to bol premiérový gól v extralige. Aj v tretej tretine bolo veľa vylúčení. Liptáci dokonca dostali možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov, avšak neúspešne. To čo sa nepodarilo domácim, podarilo sa Kamzíkom uprostred záverečnej tretiny. Pri Kriškovom vylúčení Cutting poslal strelu od modrej a v trme – vrme sa najlepšie zorientoval Lichanec, ktorý dorazil puk do siete. Zarmútil tak divákov, ktorí mu ešte minulú sezónu tlieskali v prvej lige. Keďže v 53.minúte Kroták po fatálnej chybe domácich v samostatnom nájazde neuspel, zápas išiel do predĺženia.

V ňom sa fanúšikovia nedočkali formátu 3 na 3. Najprv hráči „EŠKY“, ktorí si preniesli presilovku z poslednej minúty hracej doby neuspeli a nedokázali streliť gól. Po faule Laca na uvoľňujúceho sa Krotáka Kamzíci ukázali, že presilovky mali v tomto zápase zvládnuté. Znova tvrdá strela od modrej čiary, ktorú aj tentoraz Križan kryl, avšak tá mu prepadla za chrbát a dravý Bondra  tesne po uplynutí trestu pretrhol nerozhodný stav. Poprad si tak z mikulášskeho ľadu odniesol bod navyše. Domáci hráči sa nemajú začo hanbiť. Predviedli solídny výkon, chýbalo im trošku lepšie zakončenie gólových príležitostí a zápas mohol skončiť výsledkovo naopak.

„EŠKU“ teraz čakajú dva zápasy na súperových ihriskách. V nedeľu cestujú do Banskej Bystrice a v piatok sa predstavia v neďalekom Martine. Naši chlapci odohrajú ďalší domáci zápas  v nedeľu 25.9., v televíznom zápase, proti Novým Zámkom o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad              2:3pp (0:0,1:1,1:1 – 0:1)

Góly: 27. Ru.Huna (Ro.Huna, Ri.Huna), 42. Lištiak (Laco, Kadlubiak) resp. 26. Kroták (Paločko, Pokovič), 49. Lichanec (Cutting, Zagrapan) PP, 65. Bondra

Strely: 27:40 (9:13,9:11,6:12 - 3:4)