Na východe bez bodu

„EŠKA“ sa predstavila košickým divákom po prvýkrát po návrate do extraligy a bolo sa načo pozerať.

Tak ako sa očakávalo, aktivitou na začiatku zápasu hýrili domáci. Na svojom veľkom ihrisku sa pustili do Liptákov zhurta. Ich aktivita a strely však končili v náručí bezchybne chytahúceho Križana. V 8.minúte inkasoval Makovský trest do konca stretnutia za tvrdý zákrok na domáceho Matejku. V dlhej presilovke ale domáci nič nevymysleli. Ku koncu tretiny sa osmelili aj hostia. Piatka a Uram ale puk za Habalov chrbát nedostali a prvá tretina tak skončila bez gólov.

V druhej tretine sa hostia osmelili a pár krát dokázali domácich zavrieť v ich tretine, a narobiť Habalovi problémy. V 38.minúte sa diváci dočkali prvého gólu. Kľučkou pri mantineli sa uvoľnil Hričina a pomedzi betóny Križana otvoril skóre. Krátko nato hrali domáci presilovku, ku gólu však mali bližšie hráči „EŠKY“. Richard Huna sa uvoľnil a Šedivý ho zastavil obranným zákrokom, ktorý bol na hranici pravidiel. Ďalšie góly sme nevideli a domáci tak viedli o jeden gól.

V tretej tretine prebrali iniciatívu hráči z Liptova. Snaha o vyrovnanie im priniesla šance, skóre sa nemenilo. Hra bola v druhej polovici tretiny rozháraná a vylúčenia narúšali hru jedného či druhého celku. Domáci predsa len dokázali streliť gólovú poistku. Strelec prvého gólu, Hričina, našiel medzi kruhmi Milého a ten prekonal Križana. Liptáci sa ešte v závere pokúsili v hre bez brankára zdramatizovať stretnutie, prvú prehru v sezóne na pôde veľkého favorita už ale neodvrátili.

„EŠKA“ sa predstaví najbližšie na domácom ľade. V piatok privíta v Podtatranskom derby Poprad. Zápas sa začína o 17:00

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 38. Hričina (Deyl), 58. J. Milý (Hričina)

Strely: 31:17 (12:4,10:6,9:7)

Tresty: 7:6 + Makovský (LM) trest v hre za napadnutie hlavy a krku,

Presilovky: 0:0

Košice: Habal - M. Dudáš, Deyl, Šmach, L. Matejka, Vašíček, E. Šedivý, Michalčin - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, R. Hruška, Bicek - Tibor Varga, J. Milý, Hričina - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés - Boltun

Liptovský Mikuláš: Križan - Mezovský, Bobček, Burzala, T. Nádašdi, M. Šiška, Makovský, M. Moravčík, Brezniak - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Števuliak - J. Faith, Kabáč, Kriška - A. Laco, Piatka, Lištiak

Rozhodovali: T. Orolin - Korba, Bogdaň