HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Majster padol na Liptove!

pridané: 11.09.2016

Na Liptove sa po šiestich rokoch mohli diváci prísť opäť pozrieť na zápas najvyššej hokejovej súťaže.

A nebolo ich málo. Zaplnený štadión aplaudoval ešte pred vhodením úvodného buly Jurajovi Kuricovi, ktorý sa rozhodol ukončiť aktívnu kariéru. Za jeho dlhoročné kvalitné služby v našom drese mu veľmi ďakujeme.

Na gól diváci nemuseli dlho čakať. Padol však, bohužiaľ, do domácej siete. V 5. minúte hrali hostia presilovku a Rais od modrej prekonal Križana. Aj keď prvú strelu zblokoval Sukeľ, puk odrazil nitrianskemu obrancovi späť na hokejku a ten na druhýkrát nezaváhal. Domáca odpoveď bola blesková. O štyridsať sekúnd najstarší z bratskej trojice Hunovcov, Rudo, tečoval Mezovského strelu od modrej a štadión vybuchol radosťou po prvýkrát. V polovici tretiny hostia gólovo odskočili domácim po druhýkrát. Macík strelou švihom prekonal brankára, keď si našiel v tretine osamotený puk medzi kruhmi. V 12.minúte Rišo Huna tečoval Nádašdiho strelu a puk len tesne minul Valentovu bránku. O minútu na to Števuliak neuspel sám pred Valentom, po dobrej prihrávke Urama. V prvej tretine sme už gól nevideli a Nitrania tak mali v prvej prestávke navrch.

Druhá tretina začala Bobčekovou strelou od modrej, ktorú Valent pokryl pred dvojicou domácich, ktorí dobre tienili pred bránkoviskom. V 26. minúte zavreli hostia domácich v ich tretine, keď hráči „EŠKY“ strácali puky a Križan musel ukázať majstrovstvo pri sérii striel. Dvadsiata ôsma minúta priniesla presilovku domácich, v ktorej Števuliak  neprekonal spomedzi kruhov pozorného Valenta. V tridsiatej minúte sa rútil Faith sám na brankára, no strela pod vyrážačku v sieti neskončila. V 33. minúte bol opäť nerozhodný stav. V presilovke zakombinovala bratská trojica Hunovcov a Róbert z prvej po krížnej prihrávke poslal puk do siete. Gólové ovácie nestihli doznieť a "EŠKA" viedla.  Po osemnástich sekundách vybojoval Sukeľ  puk, nahral ho Uramovi, ktorý poslal prihrávku pred bránku, kde stál Števuliak a jemným tečom poslal puk pomedzi betóny Valenta do siete. Celý štadión bol v tej chvíli na nohách a zaskočení hostia si vzali oddychový čas. Tretinu plnú vylúčení gólovo ukončili hostia v presilovke o dvoch hráčov. Po rýchlej kombinácii a strele, Laliberté dorazil z bezprostrednej blízkosti puk za Križana. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaní.

V tretej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Obidva celky mohli rozhodnúť zápas vo svoj prospech, brankári už puk do bránky nepustili. Na domácich sa pred koncom začala prejavovať únava. V predĺžení ustáli hráči "EŠKY" tlak. Hostia ukázali, prečo boli majstri poslednej sezóny, famózny Križan, ale odolal individuálnej kvalite hosťujúcich hráčov. Na nájazdy nahradil Križana v bránke Nagy, a tento ťah sa ukázal ako rozhodujúci. Domáci brankár ani raz nekapituloval, a keď Piatka v druhej sérii poslal puk pomedzi nohy Valenta do brány, radosť v "kôlničke" nemala konca kraja. Diváci vytvorili na zimáku fantastickú atmosféru. K nej prispeli aj hosťujúci fanúšikovia. Návrat extraligy na Liptov sa teda vydaril po všetkých stránkach.

 

"EŠKA" DO TOHO!!!

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra      4:3sn (1:2,2:1,0:0 - 0:0,1:0)

Góly: 6. Ru. Huna (Mezovský), 33. Ro. Huna (Ru. Huna, Ri. Huna), 33. Števuliak (Uram, Sukeľ M.), rozh. náj. Piatka – 5. Rais (Krištof), 11. Macík (Štefanka, König), 38. Laliberté (Konig, Milam)

 

Strely: 32:40 (9:14,11:12,8:8 - 2:6)

Tresty: 11:12 + Laco (LM) 10 min. OT, Macík (NR) 10 min. OT

Presilovky: 1:2

Oslabenia: 0:0

 

MHK 32: Križan – Bobček, Mezovský, Ru.Huna, Ro.Huna, Ri.Huna – Nádašdi, Burzala, Števuliak, Sukeľ, Uram – Šiška, Makovský, Kriška, Kabáč, Faith – Kadlubiak, Moravčík, Lištiak, Piatka, Laco

HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Blackwater, Slovák, Laliberte – Mezei, Rais, Kutálek, Krištof, Ručkay – Versteeg, Konig, Bajtek, Štefanka, Macík – Pupák, Kuzma, Piačka, Bene, Chalupa

 

Rozhodca: Lauff, Orolin – Korba, Riš

Diváci: 3100

 

Tomáš Paprčka