Juniori O pohár gen. Sekretára SZĽH tretí.

Juniori ukončili svoje pôsobenie v sezóne 2015/2016 na treťom mieste, keď v rozhodujúcom stretnutí O pohár generálneho sekretára SZĽH porazili Martin.

V rozhodujúcom zápase sa naši chlapci ujali dvojgólového vedenia. Svojou nekoncentrovanou hrou dovolili súperovi zápas otočiť a po dvoch tretinách prehrávali najtesnejším rozdielom jedného gólu. Do tretej tretiny nastúpili odhodlane, s cieľom vyrovnať a to sa im v polovici tretiny aj podarilo. Nemec zvolil v samostatnom nájazde strelu príklepom a nechytatelnou bombou do pravého horného rohu vyrovnal. Záverečná fáza tretej tretiny bola hektická. Víťazstvo mohli strhnúť na svoju stranu obidva celky. Najprv druhým gólom v zápase poslal Nemec „EŠKU“ do vedenia. O minútu ale po chybe domáceho obrancu bolo vyrovnané. Domáci ani hostia už do konca hracej doby svoje šance nevyužili, aj keď obidva mužstvá mohli rozhodnúť v riadnej hracej dobe, a tak prišlo predĺženie. V predĺžení gól nepadol, napriek snahe domácich aj hostí o strelenie zlatého gólu, a tak prišli na rad nájazdy. V nájazdoch mali viac individuálnej kvality na hokejkách domáci hráči a posledný zápas v sezóne bol pre „EŠKU“ víťazný. Strečok rozhodol o tom, že tretie miesto O pohár generálneho sekretára SZĽH obsadili juniori MHK 32.

1. zápas O pohár gen. Sekretára SZĽH

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin                       6:8 (2:4,2:2,2:2)

Stav série 0:1

Góly: 16. Oško (Kalousek, Nemec), 20. Ľupták (Koštial), 28. Ľupták (Florek, Králik), 39. Struška PP, 44. Struška (Oško), 47. Kalousek (Struška, Sčensný) resp. 6. Varga, 13. Szabo PP, 19. Simon PP, 20. Brveník, 27. Szabo, 38. Brveník OS, 50. Zvara, 59. Brveník

Strely: 26:37 (10:11,8:13,8:13)

Tresty: 5:1

Tréneri: Pleva – Žila

MHK 32: Poburíni (27. Schlachta) – Florek, Kalousek, Koštial, Králik, Laučík, Ľupták, Majer, Matejovie, Nemec, Oško P., Revaj Sčensný, Šereš, Šimek, Strečok, Struška

2. zápas O pohár gen. Sekretára SZĽH

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin                       5:2 (1:0,4:0,0:2)

stav série 1:1

Góly: 17. Králik (Florek) PP, 28. Ľupták (Králik, Florek) 31. Nemec (Struška, Oško), 32. Florek (Revaj), 40. Strečok (Koštial, Šereš) resp. 55. Rudzan PP, 60. Fabian PP

Strely: 26:46 (6:16,11:15,9:15)

Tresty: 8:4

MHK 32: Durný - Florek, Kalousek, Koštial, Králik, Laučík, Ľupták, Majer, Matejovie, Nemec, Oško P., Revaj Sčensný, Šereš, Šimek, Sitek, Strečok, Struška

3. zápas O pohár gen. Sekretára SZĽH

MHK Martin – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       4:2 (1:1,1:1,2:0)

stav série 2:1

Góly: 13. Varga, 40. Zvara, 45. Varga PP, 58. Brveník resp. 14. Nemec (Majer), 28. Ľupták (Koštial)

Strely: 48:15 (12:4,19:5,17:6)

Tresty: 2:7

Tréneri: Spišiak – Pleva

MHK 32: Poburíni – Florek, Kalousek, Koštial, Králik, Laučík, Ľupták, Majer, Matejovie, Nemec, Revaj, Sčensný, Šereš, Šimek, Strečok

4. zápas O pohár gen. Sekretára SZĽH

MHK Martin – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       0:3 (0:0,0:1,0:2)

stav série 2:2

Góly: 33. Králik (Matejovie, Florek), 49. Nemec (Majer, Koštial), 60. Koštial (Nemec)

Strely: 51:21 (19:9,13:6,19:6)

Tresty: 3:5 + Varga 10min OT

MHK32: Poburíni – Florek, Hošala, Kalousek, Koštial, Králik, Laučík, Ľupták, Majer, Matejovie, Nemec, Revaj, Sčensný, Šereš, Šimek, Strečok

5. zápas O pohár gen. Sekretára SZĽH

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin                       5:4sn (1:0,1:3,2:1 – 0:0,1:0)

stav série 3:2, MHK 32 obsadil 3. miesto

Góly: 3. Florek (Králik), 34. Koštial (Matejovie, Nemec) PP, 51. Nemec (Sčensný), 57. Nemec (Koštial, Sšensný), rozh. s.n. Strečok resp. 38. Zvara PP, 38. Rudzan, 40. Rudzan, 58. Čipkala

Strely: 29:48 (11:13,7:15,8:14 – 2:6)

Tresty: 8:2

MHK 32: Poburíni – Florek, Hošala, Kalousek, Koštial, Králik, Laučík, Ľupták, Majer, Matejovie, Nemec, Revaj, Sčensný, Šereš, Šimek, Strečok