Predvianočné regionálne kolo na ľade Banskej Bystrice

Do konca roka 2022 zostáva už len niekoľko dní a náš tím čakajú v decembri ešte štyri zápasy. Pred vianočnými sviatkami si svoje sily zmeriame ešte s Banskou Bystricou, kde vycestujeme vo štvrtok 22.12.2022. Stretnutie v Banskej Bystrici sa začína o 17:30 hod. Následne nás čakajú tri domáce zápasy v rade. Na druhý sviatok vianočný 26.12.2022 v tradičnom čase o 17:00 hod hostíme na domácom štadióne v podtatranskom derby HK Poprad. V stredu 28.12.2022 privítame doma o 17:00 HKM Zvolen a v piatok 30.12.2022 v netradičnom čase o 14:00 hod privítame Banskú Bystricu.

Siedmy tím tabuľky Tipos extraligy má na konte 38 bodov. V uplynulom kole si bystrický "barani" poradili s popradskými "kamzíkmi" a vyhrali v Poprade 7:3. Zverenci trénera Douga Sheddena však po dvoch tretinách prehrávali 1:3. V tretej časti hry nastal obrat a "barani" dokázali dať šesť gólov a zaknihovali si tak triumf v piatom zápase za sebou.

Najproduktívnejším hráčom Banskej Bystrice je Kontos s 19 bodmi za 8 gólov a 11 asistencií. Najlepším strelcom tímu je s 11 gólmi Troock

Naše mužstvo cestovalo po reprezentačnej prestávke do Zvolena, kde si premiéru na našej lavičke odkrútilo trénerské duo Bokroš-Hrnčár. Žiaľ v stretnutí sme nedokázali streliť ani jeden gól a líder tabuľky zvíťazil na domácom ľade 3:0. Naďalej nám patrí jedenásta priečka s 24 bodmi. Za nami je už len Nitra, ktorá má o dva body menej.

Tri posledné zápasy HC´05 Banská Bystrica:

20.12.2022 HK Poprad vs HC ´05 Banská Bystrica 3:7
11.12.2022 SLOVAN Bratislava vs HC ´05 Banská Bystrica 1:2
09.12.2022 HC ´05 Banská Bystrica vs HK Dukla Ingema Michalovce 3:2

Vzájomné zápasy:

20.11.2022   MHk 32 Liptovský Mikuláš vs HC ´05 Banská Bystrica   4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

09.10.2022   HC ´05 Banská Bystrica vs MHk 32 Liptovský Mikuláš   1:3 (0:1, 1:1, 0:1)